Polityka

Posłanka Karolina Pawliczak otworzyła swoje biuro poselskie w Kaliszu

2020-02-10 13:00:00 BK

Posłanka Lewicy Karolina Pawliczak otworzyła swoje pierwsze biuro poselskie w Kaliszu, przy ul. Górnośląskiej 64. - Biuro będzie pracować na pełnych obrotach. Chcemy współpracować ze wszystkimi środowiskami. Ma to być miejsce otwarte, gdzie dużo się dzieje - mówiła Karolina Pawliczak.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Biuro będzie otwarte od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 16:00. Szefową biura jest Anna Szymczak.

Jego działalność będą wspierać radni - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kamila Majewska, radny Zbigniew Włodarek, radny Łukasz Włodarek, wicestarosta kaliski Zbigniew Słodowy, koordynator partii Wiosna w Kaliszu Miłosz Kopica, Aneta Joachimkowska, szefowa Związków Zawodowych Międzypowiatowej Rady OPZZ oraz Danuta Nawrocka, która będzie zajmowała się profilaktyką. - Będąc jeszcze w Urzędzie Miasta na stanowisku wiceprezydenta byłam blisko ze sprawami profilaktyki. Chciałabym abyśmy mogli promować w ramach biura programy związane ze zdrowiem, kobietami czy młodzieżą - wyjaśnia Karolina Pawliczak.

Ponadto biuro wspierać będą Tadeusz Krawczykowski, były wiceprezydent miasta Kalisza oraz Zbigniew Zawartka, członek Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Chciałabym aby Pan Zbyszek przejął sprawy związane z polityką senioralną, ze współpracą z seniorami co jest dla nas ważne. Seniorzy stanowią ponad 30 procent mieszkańców Kalisza - mówił posłanka.

Tomasz Grudnicki będzie odpowiadał za współpracę z organizacjami pozarządowymi. Nie zabraknie również wsparcia młodego pokolenia. Biuro zasili Wiktor Joachimkowski, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów.

- Wszystkie osoby obecne przy mnie to ludzie, którzy mocno wspierali mnie w kampanii parlamentarnej, którzy mnie wspierają na co dzień i którym ufam. Niezwykle ważna jest współpraca na linii parlament i samorząd - mówiła Karolina Pawliczak.

W ubiegły czwartek odbyła się konferencja samorządowa z udziałem biura poselskiego Lewicy w Sali Kolumnowej w Warszawie. Brało w niej udział ponad 300 samorządowców z całej Polski. Podpisana została na tej konferencji deklaracja samorządowa. Posłanka Karolina Pawliczak będzie zajmowała się zarówno w Sejmie jak i w sztabie wyborczym kandydata na prezydenta Roberta Biedronia właśnie sprawami samorządowymi.

- W każdym samorządzie brakuje blisko połowy środków, które powinny być partycypowane z ramienia państwa na określone zadania. Odpowiedzieliśmy na apele samorządowców, które docierały do nas od początku tej kadencji. Konferencja ta jest początkiem naszej drogi ustawodawczej. Chcemy by samorządy miały udział w vacie i by docierały do nich większe środki - mówiła Karolina Pawliczak.

Biura poselskie posłanki otwarte zostaną również w Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie oraz Ostrzeszowie. Posłanka planuje odwiedzić wszystkie powiaty i gminy okręgu.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ