Polityka

Posłanka Karolina Pawliczak otworzyła swoje biuro poselskie w Kaliszu

2020-02-10 13:00:00 BK

Posłanka Lewicy Karolina Pawliczak otworzyła swoje pierwsze biuro poselskie w Kaliszu, przy ul. Górnośląskiej 64. - Biuro będzie pracować na pełnych obrotach. Chcemy współpracować ze wszystkimi środowiskami. Ma to być miejsce otwarte, gdzie dużo się dzieje - mówiła Karolina Pawliczak.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Biuro będzie otwarte od poniedziałku do piątku od godziny 8:00 do 16:00. Szefową biura jest Anna Szymczak.

Jego działalność będą wspierać radni - wiceprzewodnicząca Rady Miasta Kamila Majewska, radny Zbigniew Włodarek, radny Łukasz Włodarek, wicestarosta kaliski Zbigniew Słodowy, koordynator partii Wiosna w Kaliszu Miłosz Kopica, Aneta Joachimkowska, szefowa Związków Zawodowych Międzypowiatowej Rady OPZZ oraz Danuta Nawrocka, która będzie zajmowała się profilaktyką. - Będąc jeszcze w Urzędzie Miasta na stanowisku wiceprezydenta byłam blisko ze sprawami profilaktyki. Chciałabym abyśmy mogli promować w ramach biura programy związane ze zdrowiem, kobietami czy młodzieżą - wyjaśnia Karolina Pawliczak.

Ponadto biuro wspierać będą Tadeusz Krawczykowski, były wiceprezydent miasta Kalisza oraz Zbigniew Zawartka, członek Uniwersytetu Trzeciego Wieku. - Chciałabym aby Pan Zbyszek przejął sprawy związane z polityką senioralną, ze współpracą z seniorami co jest dla nas ważne. Seniorzy stanowią ponad 30 procent mieszkańców Kalisza - mówił posłanka.

Tomasz Grudnicki będzie odpowiadał za współpracę z organizacjami pozarządowymi. Nie zabraknie również wsparcia młodego pokolenia. Biuro zasili Wiktor Joachimkowski, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów.

- Wszystkie osoby obecne przy mnie to ludzie, którzy mocno wspierali mnie w kampanii parlamentarnej, którzy mnie wspierają na co dzień i którym ufam. Niezwykle ważna jest współpraca na linii parlament i samorząd - mówiła Karolina Pawliczak.

W ubiegły czwartek odbyła się konferencja samorządowa z udziałem biura poselskiego Lewicy w Sali Kolumnowej w Warszawie. Brało w niej udział ponad 300 samorządowców z całej Polski. Podpisana została na tej konferencji deklaracja samorządowa. Posłanka Karolina Pawliczak będzie zajmowała się zarówno w Sejmie jak i w sztabie wyborczym kandydata na prezydenta Roberta Biedronia właśnie sprawami samorządowymi.

- W każdym samorządzie brakuje blisko połowy środków, które powinny być partycypowane z ramienia państwa na określone zadania. Odpowiedzieliśmy na apele samorządowców, które docierały do nas od początku tej kadencji. Konferencja ta jest początkiem naszej drogi ustawodawczej. Chcemy by samorządy miały udział w vacie i by docierały do nich większe środki - mówiła Karolina Pawliczak.

Biura poselskie posłanki otwarte zostaną również w Ostrowie Wielkopolskim, Pleszewie oraz Ostrzeszowie. Posłanka planuje odwiedzić wszystkie powiaty i gminy okręgu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ