Polityka

Posłanka Karolina Pawliczak docenia kaliszan za udział w Marszu Miliona Serc

2023-10-02 14:38:37 redakcja@calisia.pl

Wczoraj w Warszawie odbył się Marsz Miliona Serc zorganizowany przez lidera Platformy Obywatelskiej - Donalda Tuska. Z Kalisza do Warszawy pojechali też zamanifestować swoje nadzieje na lepszą  przyszłości - Kaliszanie. Na czele jednego z siedmiu autokarów była posłanka Karolina Pawliczak. Posłanka jest pod wrażeniem grupy, z którą jechała do Warszawy oraz Kaliszan, których spotkała w stolicy. Wszystkim serdecznie dziękuje za udział w tej manifestacji prawdziwego patriotyzmu. 

Poseł Karolina Pawliczak
Poseł Karolina Pawliczak

 

Byliście wspaniali! Z całego serca dziękuję wszystkim za udział we wczorajszym Marszu Miliona Serc. Siedem autokarów z Kalisza i mnóstwo ludzi, którzy przyjechali pociągami, własnymi samochodami i prywatnie zorganizowanym transportem. To była najważniejsza i największa manifestacja w wolnej Polsce: Przeciw bezprawiu, złodziejstwu i nienawiści. Tej siły już nikt nie zatrzyma, ani kłamstwa, ani manipulacje, ani pisowska propaganda.

1 października ruszyliśmy po wspólne zwycięstwo, dla Polski, dla demokracji, dla wolności. Dla naszych dzieci! Zostało jeszcze kilka kroków -15 października pogonimy zło, odmienimy i naprawimy Polskę! - mówi Karolina Pawliczak.

Podczas Marszu Miliona Serc - lider opozycji Donald Tusk przemawiał do uczestników wydarzenia zapewniając, że po wygranej demokratycznej opozycji w wyborach parlamentarnych 2023 "zakończy się wojna polsko-polska". Przed tłumem zgromadzonym w stolicy złożył bardzo ważną deklarację:

- Chcę dzisiaj uroczyście ślubować nie tylko te cztery rzeczy - że zwyciężymy, że rozliczmy, naprawimy krzywdy i pojednamy - ale chcę ślubować wam zakończenie wojny polsko-polskiej dzień po wyborach. Jak się pogoni agresora, to już nie będzie powodu do wojny - powiedział Donald Tusk. 

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować