Polityka

Poseł Mariusz Witczak podsumował udział kaliszan w Marszu Miliona Serc - "Kobiety zdecydują 15 października, kto będzie rządził Polską"

2023-10-03 16:00:00 BK

Pozytywny Marsz Miliona Serc, a z drugiej strony spektakl nienawiści w wykonaniu PiS - tak wyglądał w Polsce według posła Mariusza Witczaka 1 października. Sporą siłą największej w Polsce manifestacji w stolicy były kobiety.

fot. Katarzyna Marciniak
fot. Katarzyna Marciniak

Setki mieszkańców Kalisza i regionu wzięły udział w Marszu Miliona Serc 1 października w Warszawie, organizowanym przez lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska. Pisaliśmy o tym: https://calisia.pl/kaliszanie-na-marszu-miliona-serc-w-warszawie,64150

- Chcielibyśmy podziękować mieszkańcom Kalisza i subregionu za bardzo liczny udział w Marszu Miliona Serc. To było wydarzenie bezprecedensowe, największa manifestacja w Polsce jaka miała miejsce. Zgromadziło się ponad milion wolnych obywateli na tym festiwalu wolności, na tej bardzo przyjaznej, uśmiechniętej manifestacji. Jesteśmy dumni z mieszkańców Kalisza, którzy tak licznie wzięli udział - podsumował Marsz Miliona Serc poseł Mariusz Witczak.

Koalicja Obywatelska pomogła w transporcie z Kalisza ponad 500 osobom. 

- Wysłaliśmy 7 autokarów, busy i koordynowaliśmy również pomagając mieszkańcom dojechać prywatnymi samochodami - mówił poseł KO.

Podziękowania skierowane zostały także do kobiet, które stanowiły połowę uczestników niedzielnego marszu.

- Cieszymy się, że Polska kobietami stoi i że kobiety mobilizują się na wybory. Wszystkie prognozy mówią dzisiaj, że kobiety zdecydują 15 października, kto będzie przez następne lata rządził Polską - mówił Mariusz Witczak. 

Radny Marcin Małecki przypomniał o postulatach Koalicji Obywatelskiej dedykowanych kobietom.

- Prawa kobiet są istotą programu KO, począwszy od przywrócenia procedury in vitro, która została przez rząd PiS skasowana, a która za czasów KO była finansowana przez Ministerstwo Zdrowia, poprzez babciowe, czyli dodatek dla rodziców, których dzieci chodzą do żłobka, poprzez ogólną pomoc w okresie prenatalnym, okołoporodowym, badania prenatalne dla kobiet w ciąży czy bezpłatne znieczulenie przy porodzie - mówił radny Marcin Małecki. 

Poseł Mariusz Witczak odniósł się także do zorganizowanej równolegle konwencji Prawa i Sprawiedliwości w Katowicach.

- Przekaz Marszu Miliona Serc był niezwykle pozytywny, a na drugą nogę mieliśmy spektakl nienawiści, seans negatywnych opisów rzeczywistości, ataków na ludzi. Centralnym punktem był występ Tarczyńskiego, oklaskiwany przez Kaczyńskiego i wszystkich uczestników. Tarczyński jest symbolem upadku moralnego polskiej polityki. Jest zwykłym hejterem - mówił Mariusz Witczak. - Brakowała mi jeszcze Mejzy, który powinien podsumować to wszystko i wygłosić kilka moralnych wskazówek. 

Koalicja Obywatelską cieszy się wzrostem wskaźników sondażowych. 

- Prognozy wyborcze, nawet robione te przez ekspertów, analityków pokazują, że gonimy w okręgu kalisko-leszczyńskim PiS. Idziemy łeb w łeb, według wyliczeń mamy po 5 mandatów. Wierzę, że naszą pracą i determinacją wygramy wybory i będziemy mieli nawet 6 mandatów na finiszu - mówił Mariusz Witczak.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować