Motoryzacja

Pościg za skradzionym samochodem i zderzenie z radiowozem. Trwa akcja policji

2019-09-05 21:19:16 BK

Po godzinie 20:00 doszło do kradzieży samochodu. Sprawca uciekał pojazdem w stronę Kalisza. Tu do akcji wkroczyła kaliska policja.

BK
BK

Kaliscy funkcjonariusze ruszyli w pościg za pojazdem marki Peugeot, skradzionym dzisiaj w Pleszewie. Sprawca przemieszczał się w stronę Kalisza. Kiedy patrol policji zauważył podejrzany samochód na ul. Poznańskiej, postanowił go zatrzymać. Sprawca na widok funkcjonariuszy ruszył z impetem, próbując ich rozjechać. Ruszył pościg za podejrzanym. Złodziej nie zajechał daleko, uderzył w jeden z radiowozów biorących udział w akcji. 

Sprawca kradzieży został natychmiast zatrzymany przez funkcjonariuszy. To 34-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na miejscu pracuje policja oraz służby medyczne. Ruch jest utrudniony. 

- Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zostanie mu również pobrana krew do badań pod kątem obecności środków odurzających - informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ