Motoryzacja

Pościg za skradzionym samochodem i zderzenie z radiowozem. Trwa akcja policji

2019-09-05 21:19:16 BK

Po godzinie 20:00 doszło do kradzieży samochodu. Sprawca uciekał pojazdem w stronę Kalisza. Tu do akcji wkroczyła kaliska policja.

BK
BK

Kaliscy funkcjonariusze ruszyli w pościg za pojazdem marki Peugeot, skradzionym dzisiaj w Pleszewie. Sprawca przemieszczał się w stronę Kalisza. Kiedy patrol policji zauważył podejrzany samochód na ul. Poznańskiej, postanowił go zatrzymać. Sprawca na widok funkcjonariuszy ruszył z impetem, próbując ich rozjechać. Ruszył pościg za podejrzanym. Złodziej nie zajechał daleko, uderzył w jeden z radiowozów biorących udział w akcji. 

Sprawca kradzieży został natychmiast zatrzymany przez funkcjonariuszy. To 34-latek. Badanie stanu trzeźwości wykazało 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Na miejscu pracuje policja oraz służby medyczne. Ruch jest utrudniony. 

- Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że mężczyzna miał 1,5 promila alkoholu w organizmie. Zostanie mu również pobrana krew do badań pod kątem obecności środków odurzających - informuje asp. Anna Jaworska-Wojnicz, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ