Motoryzacja

Poruszający film nagrany przez kaliską policję. Zobaczcie jak ważna jest ostrożność na drodze [wideo]

2022-01-14 17:30:00 red.

Wiele się dziś mówi o bezpieczeństwie w ruch drogowym, bezpieczeństwie pieszych, przestrzeganiu ograniczeń prędkości i nie wsiadaniu za kierownicę po spożyciu alkoholu. Może mocniej przemówią do nas specjalnie nagrane spoty i wideo, które w sposób bezpośredni pokazują skutki nieodpowiedzialnych zachowań na drodze.

WIDEO KMP Kalisz
WIDEO KMP Kalisz

Komenda Miejska Policji w Kaliszu nagrała specjalne wideo, które ma dotrzeć do naszej świadomości oraz wyobraźni a także pokazać jak tragicznie kończą się nieodpowiedzialne zachowania na drodze.

W tym filmie mężczyzna po spożyciu alkoholu decyduje się wsiąść za kierownicę by odebrać ze szkoły swoje dziecko. Rozkojarzenie, alkohol, zaburzenie postrzegania doprowadzają do tragedii na oznakowanym przejściu dla pieszych w rejonie szkoły. 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ