Portret kobiety w ogniu w Kinie Konesera

2019-11-12 13:00:00 Kino Helios

W środę, 13 listopada w ramach cyklu Kino Konesera w Heliosie zobaczymy film „PORTRET KOBIETY W OGNIU” – jeden z najważniejszych filmów sezonu, doceniony na wielu festiwalach, w tym na tym najważniejszym, w Cannes.

Portret kobiety w ogniu
Portret kobiety w ogniu

Opis filmu:

Opowieść o miłości wyprzedzającej swój czas i intymnej więzi zdolnej przełamać niejedno tabu, ubiera w kostium – akcja rozgrywa się w Bretanii w 1770 roku – jak najbardziej współczesne pragnienia i uczucia. Bohaterkami filmu są szykowana do aranżowanego małżeństwa arystokratka Heloiza oraz przybyła z Paryża malarka, Marianna. Ta druga ma namalować portret tej pierwszej, ale w sekrecie: Heloiza nie chce bowiem pozować, buntując się w ten sposób przeciwko przymusowemu zamążpójściu. Marianna dyskretnie obserwuje swoją modelkę, intensywnie tworzy, ale niszczy kolejne wersje obrazu. Czuje, że nie pozna prawdziwego oblicza młodej kobiety tak długo, jak sama będzie ukrywać własne.

Link wydarzenia tutaj: http://www.helios.pl/40,Kalisz/KinoKonesera/

UWAGA - WYNIKI KONKURSU

1 podwójne zaproszenie na Kino Konesera - na środę, 13 listopada, godz. 18:30 w Kinie Helios zdobywa Pani Joanna Andrzejak.

O sposobie odbioru nagrody poinformowaliśmy mailowo. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ