Ponitka poprowadził Polaków do zwycięstwa!

2011-07-22 22:24:04 Sylwia Nowicka, Ostrów Wielkopolski

Polacy pokonali Słoweńców 89:58 podczas pierwszego meczu na Mistrzostwach Europy do lat 18. Liderem naszej kadry był ostrowianin Mateusz Ponitka który zdobył 22 punkty.W Mistrzostwach Europy do lat 18, które rozgrywane są we Wrocławiu, udział bierze 16 drużyn, podzielonych na cztery grupy. Mateusz Ponitka spisuje się znakomicie, mimo iż w meczu rozgrywanym na Łotwie MŚ U19 doznał urazu nogi.

- Podczas meczu z Litwą doznałem bardzo mocnego zbicia mięśnia czworogłowego, który przez pewien czas uniemożliwiał mi chodzenie. Teraz już jest wszystko w porządku, czuję się świetnie – mówił przed meczem.
W pierwszym spotkaniu Mistrzostw Europy ze Słowenią Polacy pierwsze punkty z kontry zdobył Mateusz Ponitka i Polacy wyszli na prowadzenie 17:9. Liderem naszej drużyny w pierwszej połowie był Ponitka który rzucił w tej części 15 oczek.
Mecze można oglądać na żywo w Internecie dzięki transmisjom przeprowadzanym przez ostrowską firmę Esporttv.pl
- Transmisja jest ze wszystkich spotkań, warto zaznaczyć, że sygnał jest specjalnie kodowany, tak by można oglądać go tylko na terenie Polski. Mecze i poczynania Polaków można śledzić codziennie także na stronie www.esporttv.pl – mówi Piotr Nowicki, właściciel portalu sportowego esporttv.
W ciągu 10 dni kibice będą mogli zobaczyć 70 spotkań. Mistrzostwa potrwają do 31 lipca, są rozgrywane w halach AWF i Orbita.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ