Ponad milion złotych na akcję "Zima"

2013-01-24 14:20:00 e.

Już ponad milion złotych pochłonęło w ciągu trzech miesięcy odśnieżanie ulic w Kaliszu. Zima się jeszcze nie skończyła, a jeśli śnieg nie przestanie padać, pieniędzy na odśnieżanie może po prostu zabraknąć.

E. Brodnicka
E. Brodnicka
Tylko za listopad i grudzień ubiegłego roku ZDM zapłaci nieco ponad 400 tysięcy złotych. Styczeń to wydatek ponad 600 tysięcy złotych. Jak mówi Krzysztof Gałka - dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu, na oszczędności pod koniec sezonu raczej liczyć nie będzie można: - Wszyscy to widzimy, gdyż poruszamy się po drogach - że opady ostatnio były całkiem spore, te warunki do jazdy były różne, choć staraliśmy się przejezdność zapewnić. Nie jest łatwo, ale służby spisują się bardzo dobrze.
Pojedyncza akcja odśnieżania, w której bierze udział od 6 do 8 piaskarek, kosztuje ponad 100 tysięcy złotych. Kilka dni temu w nocy na ulice musiało wyjechać aż 16 pojazdów. - Nie liczę tutaj solarki wyposażonej w pługu i pozostałego sprzętu. My mamy określone minimalne ilości sprzętu, którym wykonawca musi dysponować i to wynosi na całe miasto 12 jednostek sprzętowych,w tym 6 solarek. Gdy są naprawdę obfite opady śniegu, wtedy sam wykonawca uruchamia dodatkową ilość sprzętu - dodaje dyrektor.
Na kaliskich ulicach nadal trwa odśnieżanie. Ubiegłoroczna akcja zamknęła się w kwocie 1 760 000 złotych.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować