Sport

Ponad 900 osób wzięło udział w Formozie!

2023-05-14 14:00:00 BK

Wspinanie, czołganie, celowanie, spacer przez wodę i pokonywanie głębokich dołów, a także jedzenie robaków! Ponad 900 osób wystartowało w 3. edycji Formozy Challenge w Lesie Winiarskim!

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

14 maja w Lesie Winiarskim odbył się już po raz trzeci wyjątkowy bieg sygnowany komandosami z Jednostki Wojskowej Formoza. Na listach startowych znalazło się ponad 900 osób!

Na trasie liczącej ponad 6 km organizatorzy przygotowali zróżnicowane poziomy trudności od podstawowego, po zaawansowany format Ultra.

Start Biegu Głównego Formoza Challenge. WIDEO

Uczestnicy wspinali się na kontenery i wysokie przeszkody, byli polewani dla utrudnienia wodą, rzucali granatami, czołgali się pod kolczatkami, przechodzili pod ciężarówką i oponami, brodzili przez wodę, strzelali w paintball, strzelali z łuku, nosili beczki i skrzynie, chodzili z noszami, a nawet jedli robaki.

Sprawdzali swoją wytrzymałość, siłę, pokonywali lęk, testowali celność. Wszystko odbywało się w dobrej i przyjaznej atmosferze, nie brakowało współpracy i nikt nie pozostał bez pomocnej dłoni. Kto nie mógł pokonać jakiejś przeszkody, musiał wykonać karne pompki lub parpisy. 

Dużym zainteresowaniem cieszył się także bieg dla dzieci – w Kaliszu pobiegło prawie 200 małych komandosów!

Organizatorzy zaprosili wszystkich - przygotowali zarówno formaty lekkie (open), gdzie wystartować mogły osoby zaczynające przygodę z bieganiem, a także formaty trudniejsze (advanced), gdzie biegać należy z dociążonym plecakiem i atrapą karabinu. Zwieńczeniem całości jest format TEAM – gdzie można pobiec ze znajomymi, czy w drużynie firmowej.

Bieg ma już 8-letnią historię i jest rozgrywany w Obornikach pod Poznaniem, Ustce i Gdyni oraz po raz pierwszy w tym roku – w Gliwicach. Wydarzenie było też okazją do zaprezentowania kaliszanom elitarnej morskiej jednostki, wymienianej przy akcjach wojsk specjalnych.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować