Kultura

Polski Dzień Bluesa – Wielebny Blues Band

2021-08-12 10:27:31 CKiS

Wydarzenie

Wydarzenie już się odbyło.

16 września 1925 r. w Itta Bena w stanie Missisipi urodził się Riley Ben King, amerykański gitarzysta i wokalista bluesowy, znany powszechnie jako BB King. Na jego cześć i z inicjatywy Polskiego Stowarzyszenia Bluesowego w tym dniu obchodzimy Polski Dzień Bluesa. W ramach tego święta prezentujemy Państwu najlepsze zespoły bluesowe w Polsce! Tym razem będzie to Wielebny Blues Band!

Wielebny Blues Band

powstał w 1997 roku w Ostrowie Wielkopolskim. Po wielu zmianach personalnych, w 2005 roku zespół przyjął nazwę: „Wielebny Blues Band”. Zespół gra własne kompozycje do własnych tekstów (które pisze przede wszystkim ksiądz Arek). Występy zawsze są „ubarwione” nietuzinkowym poczuciem humoru księdza Arka, który ma wyjątkowo dobry „kontakt” z publicznością, bez względu na to czy zespół gra dla kilkutysięcznej publiczności, czy w pubie malutkim jak szuflada starego kredensu.

W swych muzycznych dokonaniach wierni jesteśmy bluesowi, otwarci jednak na wszystko co dobre. Gramy tylko swoje utwory. Zespół ma na koncie 4 płyty długogrające.

Członkowie zespołu:

Ks. Arkadiusz Wieczorek „Wielebny” śpiew, gitara

Jurek Bojszczak „Jurand” gitara solowa

Piotrek Mamczak  klawisze, harmonijka

Witold „Sitek” Sitkowski  gitara basowa

Artur Obalski „Obal”  perkusja

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ