Polska wygrywa w Pucharze Davisa [zdjęcia]

2020-03-09 08:30:00 www.kalisz.pl

Reprezentacja Polski pokonała swoich rywali z Hongkongu w pojedynku tenisowym w ramach Pucharu Davisa. Mecze rozegrano w hali Kalisz Arena.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Sobota należała do deblistów. Szymon Walków i Jan Zieliński zmierzyli się z  Ching Lamem i Pak Long Yeungiem. Polacy, po zaciętym meczu, zwyciężyli 6:3, 6:7 (6-8), 6:3, pieczętując tym samym ogólne zwycięstwo biało-czerwonych. Chociaż mecz był już rozstrzygnięty, kapitanowie postanowili dać szansę sprawdzenia się młodym zawodnikom. W czwartym pojedynku, który nie miał już wpływu na rezultat końcowy, szesnastoletni Maks Kaśnikowski pokonał dziewiętnastolatka, Wai Yu Kaia.

Wygrana Polski z Hongkongiem dała naszej reprezentacji przepustkę do gry w Grupie Światowej II już we wrześniu i możliwość walki o awans do przyszłorocznych baraży o miejsce w Grupie Światowej I - bezpośrednim zapleczu elity, walczącej o ostateczne zwycięstwo w Pucharze Davisa.

Między piątkowymi meczami prezydent Krystian Kinastowski odebrał wyróżnienie dla grodu nad Prosną - Kalisz miasto tenisa - od przedstawicieli Polskiego Związku Tenisowego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ