Sport

Polska pokonuje Brazylię i melduje się w II rundzie Mistrzostw Świata

2021-01-20 11:30:00 red

Co to był za mecz! Od dawna czekaliśmy na taki występ Biało-Czerwonych w piłce ręcznej. Pewna druga połowa pokazała, że ta drużyna ma potencjał! Polska pokonała Brazylię 23:33 (11:13) i zameldowała się w II rundzie Mistrzostw Świata.

zdjęcie ilustracyjne/fot. Michał Rabiega
zdjęcie ilustracyjne/fot. Michał Rabiega

Ostatnio tak wielkie emocje piłkarze ręczni dostarczyli nam podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio. Od tamtego czasu występy kadry to równia pochyła… Jednak chyba nadszedł koniec tego stanu. Najpierw nerwowe zwycięstwo z Tunezją, następnie minimalna porażka z Mistrzami Europy Hiszpanią i teraz eksplozja w meczu z Brazylią. Ta drużyna ewidentnie się dociera i z każdą minutą gra wygląda coraz lepiej.

Już widzimy liderów drużyny – za bramki odpowiada Arkadiusz Moryto (Łomża Vive Kielce), który jest pewnym punktem na linii 7 metrów, w bramce szaleje Adam Morawski (Orlen Wisła Płock) - „Loczek” broni na poziomie średnio ponad 35 procent, na kole w ataku i obronie rządzi Maciej Gębala (SC DHfK Leipzig), genialne momenty w ataku ma Szymon Sićko (Łomża Vive Kielce).

Cieszy też, że swoje minuty dostaje rozgrywający Energa MKS-u Kalisz Maciej Pilitowski. Ewidentnie jest zmiennikiem 19-letniego Michała Olejniczaka, jednak jego doświadczenie pozwala na swobodną grę w dobrym rytmie.

Wracając do środowego meczu z Brazylią. Pierwsza połowa nie była idealna jednak sama końcówka dała nadzieję na wygraną. Nasi schodzili z dwubramkowa zaliczką. Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Biało-Czerwonym wpadało wszystko, a przeciwnicy męczyli się w ataku. Przewaga urosła do 10 bramek i tak zostało do końca.

W II rundzie Polacy zmierzą się z półamatorską drużyną Urugwaju, zawsze groźnymi Węgrami i nieobliczalnymi Niemcami. Jednak każda z tych drużyn jest do ogrania, szczególnie przy tak dobrej atmosferze po ostatnim zwycięstwie.

Brazylia – Polska 23:33 (11:13)

Brazylia: Da Rosa, Santos, – H. Teixeira1, Silva, Torriani 2, Toledo 3, Moraes 2, Chiuffa 3, V. Teixeira 2, Dutra, Petraniova 3, Luciano 2, Ponciano, Langaro 4, Hackbarth, Rodrigues 3.
Kary 8 min.

Polska: Morawski, Wyszomirski – Olejniczak 2, Krajewski 2, Walczak 2, Sićko 6, Majdziński 4, Czuwara 1, Pilitowski, Moryto 6, Daszek 1, M. Gębala 5, Przybylski 1, Dawydzik 1, T. Gębala 2, Chrapkowski.
Kary 8 min.

Sędziowali: Ivan Pavicević i Milos Raznatovic (Czarnogóra).

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ