Polska pokonuje Brazylię i melduje się w II rundzie Mistrzostw Świata

2021-01-20 11:30:00 red

Co to był za mecz! Od dawna czekaliśmy na taki występ Biało-Czerwonych w piłce ręcznej. Pewna druga połowa pokazała, że ta drużyna ma potencjał! Polska pokonała Brazylię 23:33 (11:13) i zameldowała się w II rundzie Mistrzostw Świata.

zdjęcie ilustracyjne/fot. Michał Rabiega

Ostatnio tak wielkie emocje piłkarze ręczni dostarczyli nam podczas Igrzysk Olimpijskich w Rio. Od tamtego czasu występy kadry to równia pochyła… Jednak chyba nadszedł koniec tego stanu. Najpierw nerwowe zwycięstwo z Tunezją, następnie minimalna porażka z Mistrzami Europy Hiszpanią i teraz eksplozja w meczu z Brazylią. Ta drużyna ewidentnie się dociera i z każdą minutą gra wygląda coraz lepiej.

Już widzimy liderów drużyny – za bramki odpowiada Arkadiusz Moryto (Łomża Vive Kielce), który jest pewnym punktem na linii 7 metrów, w bramce szaleje Adam Morawski (Orlen Wisła Płock) - „Loczek” broni na poziomie średnio ponad 35 procent, na kole w ataku i obronie rządzi Maciej Gębala (SC DHfK Leipzig), genialne momenty w ataku ma Szymon Sićko (Łomża Vive Kielce).

Cieszy też, że swoje minuty dostaje rozgrywający Energa MKS-u Kalisz Maciej Pilitowski. Ewidentnie jest zmiennikiem 19-letniego Michała Olejniczaka, jednak jego doświadczenie pozwala na swobodną grę w dobrym rytmie.

Wracając do środowego meczu z Brazylią. Pierwsza połowa nie była idealna jednak sama końcówka dała nadzieję na wygraną. Nasi schodzili z dwubramkowa zaliczką. Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami. Biało-Czerwonym wpadało wszystko, a przeciwnicy męczyli się w ataku. Przewaga urosła do 10 bramek i tak zostało do końca.

W II rundzie Polacy zmierzą się z półamatorską drużyną Urugwaju, zawsze groźnymi Węgrami i nieobliczalnymi Niemcami. Jednak każda z tych drużyn jest do ogrania, szczególnie przy tak dobrej atmosferze po ostatnim zwycięstwie.

Brazylia – Polska 23:33 (11:13)

Brazylia: Da Rosa, Santos, – H. Teixeira1, Silva, Torriani 2, Toledo 3, Moraes 2, Chiuffa 3, V. Teixeira 2, Dutra, Petraniova 3, Luciano 2, Ponciano, Langaro 4, Hackbarth, Rodrigues 3.
Kary 8 min.

Polska: Morawski, Wyszomirski – Olejniczak 2, Krajewski 2, Walczak 2, Sićko 6, Majdziński 4, Czuwara 1, Pilitowski, Moryto 6, Daszek 1, M. Gębala 5, Przybylski 1, Dawydzik 1, T. Gębala 2, Chrapkowski.