Połońska i Zamachowski z piosenkami Młynarskiego w Kaliszu

2019-05-15 10:33:00 red za Filharmonia Kaliska

„Młynarski Symfonicznie” – to kolejny projekt Izy Połońskiej i Leszka Kołodziejskiego, w którym udział weźmie również znany aktor Zbigniew Zamachowski. Koncert odbędzie się 24 maja o godz. 19.30 w sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej.

fot. Filharmonia Kaliska
fot. Filharmonia Kaliska

Jest wyrazem tęsknoty za czasem kiedy jakość, precyzja, inteligencja i tzw. czucie słowa, czyli prawdziwa umiejętność zamykania myśli i spostrzeżeń w słowa stanowiła wartość nadrzędną i jednocześnie była pewnego rodzaju oczywistością, wymogiem dla tzw. autora tekstu.

Chyba nikt w historii polskiej piosenki nie żonglował owymi składnikami tak celnie jak Mistrz Wojciech Młynarski, jednocześnie spowijając opowiadane historie w lirykę rodem z Gałczyńskiego. I chyba Nikt nie potrafił w tak wysoce intelektualny, elektryzujący sposób pisać o miłości… Skąd to się wzięło? Z fascynacji pierwszymi polskimi kabaretami? Z miłości do twórczości Boya-Żeleńskiego, Tuwima, Przybory, wspomnianego Gałczyńskiego i wielu Innych Poetów … z domu rodzinnego, z Miłości Matki?

Na te pytania Autorzy koncertu i Ich Wyjątkowy Gość Zbigniew Zamachowski postarają się w trakcie koncertu poszukać odpowiedzi.


24 maja 2019
Sala koncertowa Filharmonii Kaliskiej
godz. 19:30

Iza Połońska – wokal
Zbigniew Zamachowski – wokal

Leszek Kołodziejski – akordeon, fortepian
Michał Kobojek – saksofon
Michał Grott – gitara basowa
Radosław Bolewski – perkusja

Orkiestra Symfoniczna Filharmonii Kaliskiej
Katarzyna Tomala-Jedynak – dyrygent

w programie:
piosenki Wojciecha Młynarskiego w aranżacjach Leszka Kołodziejskiego

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ