Motoryzacja

Policyjny pościg za kierowcą forda [Wideo]

2020-06-02 13:40:49 red za KMP Kalisz

Policjanci z kaliskiej drogówki zatrzymali 43-letniego kierowcę forda, który nie zatrzymał się do kontroli i uciekał przed funkcjonariuszami. Podczas blisko 20 kilometrowego pościgu, kierowca łamał wszelkie możliwe przepisy ruchu drogowego i stwarzał poważne zagrożenie dla innych. Za niezatrzymanie się do kontroli drogowej grozi kara 5 lat pozbawienia wolności i utrata prawa jazdy.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

W poniedziałek 1 czerwca na drodze W470 w miejscowości Plewnia, policyjny patrol podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierowcę forda focusa. - Kierowca auta zignorował funkcjonariuszy dających mu wyraźne sygnały świetlne oraz dźwiękowe do zatrzymania i podjął próbę ucieczki. Policjanci jadący nieoznakowanym radiowozem wyposażonym w wideorejestrator, natychmiast ruszyli w pościg. Kierowca forda kontynuując ucieczkę drogą W470 łamał przepisy ruchu drogowego m.in. wyprzedzał w miejscach niedozwolonych i na przejściach dla pieszych oraz zajeżdżał drogę prawidłowo jadącym pojazdom – podaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu.

Policjanci zorganizowali blokadę na wjeździe do Kalisza - Kierowca widząc, że nie ma szans na dalszą ucieczkę zatrzymał auto. Ten moment wystarczył funkcjonariuszom, aby zatrzymać mężczyznę. Okazało się, że za kierownicą siedział 43-letni mieszkaniec powiatu konińskiego. Jak wykazało badanie mężczyzna był trzeźwy. Trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych w kaliskiej komendzie. Policjanci zatrzymali jego prawo jazdy – dodaje rzecznik KMP.

O całym zdarzeniu została powiadomiona Prokuratura Rejonowa w Kaliszu, która zdecyduje o dalszych czynnościach w tej sprawie.

Kierowcy grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Mężczyzna odpowie również za wszystkie wykroczenia, których się dopuścił w trakcie swojej ucieczki.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ