Motoryzacja

Policyjna akcja "Motocykl"

2019-08-24 09:48:09 red. za KMP Kalisz

23 sierpnia kaliscy policjanci rozpoczęli działania „Motocykl”. Głównym celem weekendowych działań jest ograniczenie zdarzeń drogowych z udziałem kierujących motocyklami i motorowerami. Pamiętajmy, że przyjemność jazdy jednośladem musi łączyć się z bezpieczeństwem, ponieważ użytkownicy tego typu pojazdów w konfrontacji z samochodem zazwyczaj nie mają najmniejszych szans.

Kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że są bardziej niż kierowcy samochodów narażeni na urazy jakie niesie wypadek czy kolizja. Każdy, kto wsiada na motocykl, czy motorower powinien sobie uzmysłowić, że wysokie ryzyko utraty życia i zdrowia jest często pochodną niebezpiecznych zachowań.

Większość motocyklistów to osoby szanujące innych uczestników ruchu drogowego. Niestety są też jednak tacy, którzy ignorują przepisy i zasady. Przekraczanie dozwolonej prędkości, jazda w sposób stanowiący zagrożenie dla innych użytkowników ruchu drogowego czy nieprawidłowe wyprzedzanie to wykroczenia najczęściej popełniane przez kierujących motocyklami. Aby skutecznie przeciwdziałać tego typu nieodpowiedzialnym zachowaniom i zadbać o bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu drogowego, kaliscy policjanci już dziś rozpoczynają działania „Motocykl”. Mundurowi przez cały weekend, będą nie tylko kontrolować prędkość z jaką poruszają się kierowcy jednośladów, ale również sprawdzą stan techniczny ich pojazdów i to, czy kierowcy mają uprawnienia odpowiedniej kategorii.

Oczywiście na pobłażliwość ze strony funkcjonariuszy nie mogą liczyć łamiący przepisy kierowcy samochodów i piesi. W ten weekend policjanci będą również bacznie przyglądali się ich zachowaniom na drogach.

 

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ