Policjant czujny także po służbie

2019-03-25 12:51:00 red za KMP w Kaliszu

Stróżem prawa jest się zawsze, nawet po służbie. Udowodnił to mł. asp. Marcin Dwórczyk z kaliskiej policji, który w rejonie jednego z marketów ruszył w pościg za złodziejem. Dzięki szybkiej interwencji funkcjonariusza 20-latek został zatrzymany i poniósł konsekwencje.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Obowiązki funkcjonariuszy wiążą się z dużą odpowiedzialnością zawodową, dyspozycyjnością oraz podejmowanym niemal codziennie ryzykiem. Policjantem jest się zawsze – nawet po służbie. Ostatnio udowodnił to mł. asp. Marcin Dwórczyk, który pełni służbę w Wydziale Dochodzeniowo-Śledczym KMP w Kaliszu, na co dzień zajmując się prowadzeniem postępowań przygotowawczych.

Policjant, w wolnym czasie przebywał w rejonie jednego z kaliskich marketów. – W pewnym momencie zauważył wybiegającego ze sklepu młodego mężczyznę i biegnącego za nim pracownika ochrony. Policjant nie miał wątpliwości, że doszło do kradzieży i postanowił zareagować. Uciekinier myślał, że uniknie konsekwencji, ponieważ udało mu się zgubić ścigającego go pracownika ochrony. Jednak mł. asp. Marcin Dwórczyk postanowił sprawdzić okolicę. Chwilę później zauważył biegnącego mężczyznę. Po krótkim pościgu, zupełnie zaskoczony takim obrotem sprawy, 20-latek został zatrzymany – podaje mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu.

O sytuacji natychmiast został powiadomiony dyżurny komendy, który na miejsce skierował patrol. Sprawca kradzieży został ukarany mandatem w wysokości 500 złotych. Dzięki szybkiej interwencji policjanta skradzione kawy wróciły na sklepowe półki.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ