Społeczne

Policjanci z wizytą u przedszkolaków

2020-01-25 12:00:00 red. za KMP Kalisz

Czym na co dzień zajmują się policjanci, kiedy i jak wezwać ich na pomoc oraz jak prawidłowo zachować się na drodze - to treści, które poznały dzieci z Niepublicznego Przedszkola „Pluszaki” z Oddziałami Specjalnymi w Kaliszu. Przedszkolaki mogły również obejrzeć z bliska jak wygląda policyjny sprzęt używany przez kaliskich stróżów prawa.

KMP Kalisz
KMP Kalisz

Edukacja i profilaktyka to jedno z zadań wykonywanych przez dzielnicowych Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, dla których bezpieczeństwo dzieci i młodzieży to jeden z głównych priorytetów.

Funkcjonariusze zawsze odpowiadają na prośby placówek oświatowych, organizując spotkania edukacyjne dla dzieci i młodzieży. Tym razem miejscem policyjnej edukacji było Niepubliczne Przedszkole „Pluszaki” w Kaliszu. W spotkaniu uczestniczyły przedszkolaki różnych grup wiekowych.

Podczas spotkania mundurowi przypomnieli najmłodszym o numerach alarmowych, z których należy korzystać w sytuacji zagrożenia. Dzieci dowiedziały się jak trzeba postępować w kontakcie z osobami nieznajomymi oraz ćwiczyły właściwe przechodzenie przez jezdnię. Policjanci wyjaśnili też maluchom jak należy bezpiecznie podróżować samochodem i jaką rolę pełnią pasy bezpieczeństwa oraz jak ważne są elementy odblaskowe dla pieszego. Funkcjonariusze przypominali o zasadach bezpieczeństwa podczas sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu. Przestrzegali przed ślizganiem się na skutych lodem jeziorach, stawach i rzekach, a także przed zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko ruchliwych ulic. 

Tematem spotkania, równie ważnym jak bezpieczeństwo, było dla przedszkolaków poznanie tajników służby policjanta. Każde dziecko chciało obejrzeć z bliska kajdanki, tarczę służącą do zatrzymywania pojazdów, a także przymierzyć policyjną czapkę. Było to bardzo udane spotkanie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy spotkania wykonali pamiątkowe zdjęcie.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ