Społeczne

Policjanci z posterunku wodnego uratowali mężczyznę, który próbował się utopić

2019-07-18 09:30:59 red za KMP Kalisz

Dzięki szybkiej interwencji st. sierż. Pawła Wilkańca oraz sierż. Norberta Bendkowskiego 20-latek, który próbował się utopić został wyciągnięty z wody i przekazany pod opiekę lekarzy. Okazało się, że mężczyzna był pijany.

fot. policja.pl/zdjęcie ilustracyjne
fot. policja.pl/zdjęcie ilustracyjne

St. sierż. Paweł Wilkaniec oraz sierż. Norbert Bendkowski w okresie wakacyjnym pełnią służbę w Sezonowej Komórce Specjalistycznej w miejscowości Szałe. Do służby na tym akwenie oddelegowywani są funkcjonariusze, których głównym zadaniem jest dbanie o bezpieczeństwo osób kąpiących się i uprawiających sporty wodne, jak również osób wypoczywających na pobliskich terenach.

W czwartek, 11 lipca policjanci wypływając łodzią na patrol zauważyli znajdującego się w wodzie mężczyznę, który się topił. - Funkcjonariusze natychmiast skierowali łódź w jego stronę. Sierż. Norbert Bendkowski asekurowany przez swojego kolegę wskoczył do wody, by ratować tonącego. Po chwili mężczyzna został wyciągnięty na brzeg. Okazało się, że 20-letni mieszkaniec Kalisza, który znajdował się pod wpływem alkoholu. Jak wynikało z jego relacji próbował popełnić samobójstwo - podaje mł.asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu

Dzięki szybkiej reakcji funkcjonariuszy nie doszło do tragedii. Mężczyzna trafił pod opiekę załogi karetki pogotowia, która przyjechała na miejsce zdarzenia.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ