Społeczne

Policjanci przechwycili nielegalny tytoń i papierosy

2021-10-14 18:30:00 red za KMP Kalisz

Ponad 2000 sztuk papierosów i 7 kilogramów suszu krajanki tytoniowej zabezpieczyli kaliscy policjanci. Zarzuty w tej sprawie usłyszał 58-letni mieszkaniec Kalisza. Mężczyzna odpowie za narażenie na straty Skarbu Państwa z tytułu nieopłaconej akcyzy na kwotę blisko 10 tys. złotych.

fot. KMP w Kaliszu
fot. KMP w Kaliszu

Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej podczas kontroli targowisk na terenie powiatu kaliskiego, zatrzymali 58-letniego mieszkańca Kalisza. - Mężczyzna oferował do sprzedaży papierosy bez polskich znaków skarbowych akcyzy. Okazało się, że w aucie mężczyzna miał pozostałą część nielegalnych towarów – informuje zespół prasowy KMP w Kaliszu - Łącznie policjanci zabezpieczyli 2189 sztuk papierosów oraz ponad 7 kg tytoniu. Wszystkie zabezpieczone towary nie posiadały polskich znaków skarbowych akcyzy.

W przypadku, gdyby nielegalny towar trafił na rynek straty Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku, wyniosłyby blisko 10 tys. złotych. 58-letniemu właścicielowi kontrabandy, przedstawiono już zarzut. Grozi mu wysoka grzywna.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ