Motoryzacja

Policja kontrolowała taksówkarzy i kierowców Bolta w Kaliszu. Jeden był nietrzeźwy, inny miał fałszywe prawo jazdy

2023-05-17 15:00:00 red. za KMP Kalisz

Policjanci wspólnie z przedstawicielami Straży Granicznej, Inspekcji Transportu Drogowego oraz Straży Miejskiej przeprowadzili działania, podczas których szczegółowej kontroli poddawano kierowców, realizujących przejazdy na aplikację i taksówki. Podczas działań sprawdzano nie tylko wymagane podczas kontroli dokumenty i stan techniczny pojazdów, ale także legalność pobytu kierowców na terenie naszego kraju.

zdjęcie ilustracyjne/BK
zdjęcie ilustracyjne/BK
12 maja w godzinach wieczornych policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu, wspierani przez Inspekcję Transportu Drogowego, Strażników Miejskich oraz funkcjonariuszy Straży Granicznej kontrolowali kierujących świadczących usługi odpłatnego przewozu taksówką za pomocą aplikacji mobilnej w telefonie.
 
W trakcie tych działań funkcjonariusze przeprowadzili 44 kontrole pojazdów związanych z transportem i przewozem osób. Łącznie odnotowano 16 różnego rodzaju wykroczeń popełnionych przez kierujących m.in. związanych ze złym stanem technicznym pojazdów. W związku z popełnionymi wykroczeniami wobec 8 kierowców zastosowano pouczenia, na 8 uczestników ruchu drogowego nałożono mandaty karne.

 

Podczas działań policjanci zatrzymali również kierowcę pojazdu realizującego przejazdy na aplikację, który wsiadł za kierownicę w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. Policjanci zatrzymali prawo jazdy 42-latkowi. O jego dalszym losie zadecyduje wkrótce sąd.

Również w trakcie akcji funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali kierowcę, który posługiwał się podrobionym dokumentem prawa jazdy.
 

Przez podobne działania chcemy:

- zapewnić bezpieczeństwo i porządek publiczny oraz przeciwdziałać łamaniu przepisów,

- wyeliminować z ruchu drogowego nietrzeźwych kierujących oraz będących pod wpływem środków odurzających oraz wykonujących przewóz osób bez wymaganych dokumentów,

- kontrolować dokumenty kierujących pod kątem posiadanych uprawnień i ich legalności, w tym legalności pobytu na terytorium RP,

- sprawdzać pojazdy w zakresie niezbędnego wyposażenia i oznakowania,
- usuwać z drogi pojazdy niesprawne technicznie.

 

Działania służb związane z przewozem osób będą kontynuowane.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Te artykuły mogą cię zainteresować