Społeczne

Policja interweniowała na kaliskim SORze. Paweł Gawroński: „W poniedziałek podejmiemy kroki prawne wobec dyspozytora”

2020-10-25 11:15:15 red

Dyspozytor pogotowia wezwał w piątek po godz. 17.00 na kaliski SOR policję. Przyczyną miała być odmowa przyjęcia pacjentów z podejrzeniem koronawirusa. Funkcjonariusze ustalili, że lekarze nie odmawiają pomocy lecz muszą w sposób bezpieczny przygotować salę i łóżka, co może potrwać nawet kilka godzin. Według rzecznika szpitala Pawła Gawrońskiego takie zachowanie dyspozytora było skrajnie nieodpowiedzialne. Szpital zamierza podjąć kroki prawne w tej sprawie.

zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl
zdjęcie ilustracyjne/arch. Calisia.pl

Po godz. 17.00 w piątek policję na kaliski SOR wezwał dyspozytor numeru 112 z Konina, który twierdził, że lekarze nie chcą przyjąć pacjentów z dwóch karetek czekających pod szpitalem. Po przyjeździe funkcjonariusze ustalili, że medycy nie odmawiają pomocy oczekującym lecz muszą przygotować bezpiecznie salę co może potrwać kilka godzin.

- Na czterech dostępnych miejscach było trzynastu pacjentów. Lekarz nie odmówił przyjęcia pacjentów tylko kazał czekać. Oczekiwanie było konieczne ponieważ musiały się zwolnić miejsca, aby wszystko było bezpieczne dla innych pacjentów i personelu szpitala – mówi Paweł Gawroński rzecznik prasowy kaliskiego szpitala – Dyspozytor w sposób bardzo nieprofesjonalny zawiadomił policję. Musiał mieć świadomość, że policjanci nie pomogą w tej sytuacji ponieważ nie zbadają oni pacjenta, ani go nie zaintubują. W poniedziałek podejmiemy kroki prawne wobec dyspozytora ponieważ oderwał lekarza od pacjentów i sprowadził w ten sposób zagrożenie dla ich życia i zdrowia – dodaje.

Jak twierdzi rzecznik kaliskiego szpitala karetki są wyposażone w odpowiednią aparaturę, która pozwala na bezpieczne przebywanie chorych. Po kilku godzinach pacjenci z obu karetek zostali przyjęci, jeden z nich nadal przebywa na oddziale wewnętrznym szpitala.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ