Sport

Pojechali na rowerach po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej [zdjęcia, wideo]

2022-09-24 15:00:00 BK

Mimo jesiennej już aury, spora grupa cyklistów wzięła udział w sobotnim Rajdzie rowerowym po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej Szlakiem Kościołów Drewnianych. Przejechali 42 km.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

24 września o godzinie 10:30 wyruszył spod pomnika Adama Asnyka w Kaliszu Rodzinny rajd rowerowy po Aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej Szlakiem Kościołów Drewnianych. 

Na miejscu zbiórki odbył się odprawa, którą przeprowadził komandor rajdu Krzysztof Wydra. Głos przed startem zabrali prezydent Kalisza Krystian Kinastowski oraz Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.

W rajdzie udział wzięli mieszkańcy, dzieci jak i seniorzy, przedstawiciele Starostwa Powiatowego. Nad bezpiecznym startem czuwała kaliska policja a podczas trasy towarzyszyli strażnicy miejscy na rowerach.

Cykliści pojechali w kierunku ulicy Niecałej, dalej wałem przez Park Miejski, ścieżką rowerową wzdłuż rz. Prosny, aż do zbiornika wodnego Szałe. Od zbiornika Szałe, przez tamę do miejscowości Szałe (ulica Kaliska), dalej ulicą Kaliską do skrzyżowania z ulicą Źródlaną. Jechali ulicą Źródlaną, prosto przez rondo do miejscowości Saczyn. W miejscowości Saczyn skręcili bezpiecznie w lewo, po przejechaniu około 200 metrów w prawo w kierunku miejscowości Skrzatki. Z miejscowości Skrzatki jechali w kierunku miejscowości Godziesze Wielkie. W Godzieszach Wielkich ulicą Księdza Augustyna Kordeckiego, ulicą 11 listopada, ulicą Kardynała Stefana Wyszyńskiego do Kościoła św. Bartłomieja Apostoła. Tam była mała przerwa na prelekcję na temat historii kościoła. Póżniej ulicami: Marii Konopnickiej, Kaliską, Zadowicką, aż do Ośrodka Rekreacyjno-Sportowy Szwacin, gdzie odbyła się przerwa i poczęstunek na trasie.

Po chwili odpoczynku pojechali ulicą Dębową w kierunku miejscowości Sobocin, a następnie miejscowości Józefów, aż do wyjazdu na ścieżkę rowerową przy trasie Stobno-Borek. Z miejscowości Borek w kierunku Kalisza do ulicy Starożytnej. Dalej ulicą Starożytną do ronda Starożytnego, na rondzie w ulicę Księżnej Jolanty, później w prawo w ulicę Torową, w kierunku ulicy Wojciecha z Brudzewa. Z ulicy Wojciecha z Brudzewa w ulicę Wał Piastowski i aż Starego Miasta. Kierując się na Stare Miasto, jechali ulicą Zawodzie, później Bolesława Pobożnego. Zatrzymali się tuż przed metą przy kościele św. Wojciecha na Zawodzi, gdzie również odbyła się prelekcji na temat historii kościoła. Meta była w Rezerwacie Archeologicznym Zawodzie, gdzie odbyło się zakończenie rajdu. 

Organizatorami rajdu byli:

Miasto Kalisz

Powiat Kaliski

Stowarzyszenie Aglomeracja Kalisko-Ostrowska

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować