Społeczne

Pojadą 3 tys. km na rowerach by zebrać środki na leczenie dzieci! Każdy może wesprzeć akcję!

2022-06-16 14:00:00 BK

Już 25 czerwca 13 śmiałków ruszy na rowerach po Polsce, od gór po morze, by przejechać 3 tys. km i zebrać środki na leczenie oraz rehabilitację podopiecznych Fundacji Bread of Life.  Jak będzie przebiegała trasa i jak wesprzeć akcję charytatywną?

fot. BK
fot. BK

Miesiąc jazdy na rowerach, tysiące kilometrów od gór po morze, od zachodu po wschód, wsparcie sponsorów i darczyńców - wszystko po to by zebrać pieniądze na leczenie i rehabilitację dwójki podopiecznych Fundacji Bread of Life z Kalisza i Nowych Skalmierzyc. Już 25 czerwca rusza kolejna IV edycja akcji Pomaganie za Jechanie! Przygotowania do całej skomplikowanej akcji trwały od listopada 2021 roku. 

- Wszystko poszło dobrze, jesteśmy na finiszu przygotowań. Sama jazda rozpocznie się 25 czerwca. Wymyśliliśmy sobie, że pojedziemy w sztafecie i udało się ją stworzyć już w listopadzie, kiedy spotkaliśmy wiele wspaniałych osób, które chciały pomóc w akcji - mówił Michał Majchrzak współorganizator akcji. 

Nie zabraknie również akcentów zagranicznych!

- Mój przyjaciel Marcin mieszkający w Holandii również przyłączy się do akcji. Przemierzy Holandię wzdłuż, dodając do puli dodatkowe 1000 kilometrów - mówił Michał Majchrzak.

W tym roku wyzwanie podejmie 13 śmiałków - kobiety oraz mężczyźni, którzy pojadą na rowerach w sztafecie dookoła Polski. Wyruszą z Karpacza, następnie pojadą do Frankfurtu nad Odrą, Świnoujścia, Kołobrzegu, Gdańska, Augustowa, Białegostoku, Lublina, Zamościa, Rzeszowa, Krakowa, Częstochowy, Wrocławia. Meta będzie czekała w Jeleniej Górze. 

Cykliści pokonają łącznie 3 tys. km. Będą jechać w podziałach na grupy. Dana grupa pokonuje ustalony odcinek trasy, a następnie przekazuje pałeczkę kolejnej ekipie. Każdy odcinek będzie rozłożony na kilka dni.  

Pierwszy etap to Karpacz-Świnoujście. Pokonają go Krzysztof oraz Rafał. 2 lipca kolejny odcinek Świnoujście-Gdańsk, pokonają Maciej, znany jako DJ Maxx oraz Adrian. Swoją trasę zakończy 6 lipca. Wtedy pałeczkę przejmą Michał, Iza i Renata, którzy od Gdańska pojadą do Lublina. Czwarty etap to Ronald i Patryk, ekipa z Decathlonu. 19 lipca odcinek z Rzeszowa do Częstochowy przejadą Anna oraz Marlena a trasę w Jeleniej Górze zakończą Dominik i Iza. 

Na trasę wyruszą: Renata, Michał, Iza, Krzysztof, Rafał, Maciej, Michał, Witek, Ronald, Patryk, Marlena, Anna, Dominik oraz Iza.

W tym roku uczestnicy chcieliby zebrać kwotę 30 tys. zł. 

Tu można wesprzeć zbiórkę środków: https://www.zostananiolem.pl/campaigns/pomaganie-jechanie-vol-4/

Na stronie FB będzie można śledzić całą wyprawę: https://www.facebook.com/MultiRuch

Dla kogo pojadą śmiałkowie?

Tegoroczna akcja pomoże zebrać środki na leczenie i rehabilitację dwójki podopiecznych Fundacji Bread of Life - Julii Jarzembskiej i Karola Juszczaka.

Julia ma 13 lat, od 7 miesiąca życia zmaga się z padaczką lekooporną, wywołaną mutacją genu pcdh19. Jest to ciężka i nieuleczalna choroba, która powoduje liczne zaburzenia. Niestety Julia nie mówi i nie funkcjonuje w społeczeństwie jak większość nastolatków. 

Karol przyszedł na świat jako wcześniak, w 33 tygodniu ciąży. Po urodzeniu zachowywał się jak normalne, zdrowe dziecko –  dostał 10 punktów w skali Apgar. Pierwsze niepokojące objawy  pojawiły się w trzecim miesiącu życia, ale niestety choroba nie została właściwie rozpoznana. Gdy chłopiec miał 5 miesięcy, trafił do szpitala z powodu trudności w przełykaniu i oddychaniu. Lekarze nie potrafili postawić diagnozy. Po wykonaniu badań genetycznych okazało się, że Karolek cierpi na rzadką chorobę, jaką jest SMA typu pierwszego, zwaną niemowlęcą

Więcej informacji o bohaterach akcji na stronie: http://pomaganiezajechanie.org/

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować