Kultura

Poetycka instalacja młodych twórców w Fili nr 4

2023-09-19 17:30:00 MBP Kalisz

Filia nr 4 Miejskiej Biblioteki Publicznej im. Adama Asnyka w Kaliszu powraca do cyklu „Promocje Regionalnego Środowiska Twórców”. Tytułem i formułą nawiązuje do przedsięwzięcia zapoczątkowanego w latach 90. ubiegłego stulecia. Najbliższe spotkanie poświęcone będzie poezji Magdaleny Pawłowskiej i Jakuba Trafalskiego.

MBP Kalisz
MBP Kalisz

Promocyjny cykl biblioteka otworzyła wystawą malarstwa Marty Piotrowskiej-Kowalczyk, tym samym skupiając się najpierw na obrazie. W drugiej odsłonie bohaterem będzie słowo, a dokładnie rzecz ujmując twórczość dwójki młodych poetów związanych z naszym regionem.

Magdalena Pawłowska zaznajomi nas ze światem instapoezji i zaprezentuje swoje dwu- i czterowersówki, prezentując w ten sposób nowy i bardzo popularny trend w poezji. Poetka pokaże, jak nowoczesny język zamyka w słowach rozmaite emocje.

Drugim z poetów, który zaprezentuje swoje teksty, będzie Jakub Trafalski. W przypadku tego twórcy zostaniemy w kręgu tradycyjnej formy poetyckiej, ale także nasyconej intensywną emocjonalnością. Autor zabierze czytelników w krótką podróż po swoim wnętrzu.

Prezentacja wierszy w Filii nr 4 przybrała charakter instalacji poetyckiej, dzięki której biblioteka proponuje nieco odmienny sposób obcowania z wierszami. Zderzeniem tradycyjnej i nowoczesnej formy poetyckiej pragnie z kolei pokazać, jak – pomimo zmieniającego się języka – poezja nie przestaje mówić o emocjonalności człowieka. Poprzez zestawienie dwóch zupełnie różnych osobowości artystycznych organizatorki pragną pokazać, jak wiele kryje się w słowie poezja i jak różne mogą być sposoby jej tworzenia.

Miejska biblioteka planuje, aby promocyjny cykl skupiał się na twórczości lokalnych artystów operujących słowem, obrazem czy dźwiękiem i stał się okazją do usłyszenia głosu twórców, którzy są na początku swej drogi artystycznej. Próbki twórczości można przesyłać na adres mailowy filia4@mbp.kalisz.pl.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować