Społeczne

Podziękowania dla pracowników oddziału zakaźnego kaliskiego szpitala za walkę z pandemią [Zdjęcia]

2021-02-28 17:00:00 red

"Czerwone łóżka" dla pacjentów z koronawirusem zostały zlikwidowane i oddział zakaźny w kaliskim szpitalu wrócił do swoich statutowych obowiązków - czyli leczenia innych chorób zakaźnych. Ta zmiana była okazją do oficjalnych już podziękowań dla zespołu walczącego z koronawirusem.

fot. fb/Szpital Kalisz
fot. fb/Szpital Kalisz

Zespół na oddziale zakaźny pracuje pod opieką kierownik oddziału Katarzyny Burchart-Adamczyk i pielęgniarki oddziałowej - Ewy Zdunek. W piątek odbyła się uroczystość podziękowania - Za pełne poświęcenie i zaangażowanie w ratowaniu zdrowia i życia naszych Pacjentów, na pierwszej linii frontu walki z pandemią. Jesteście naszymi bohaterami! - czytamy na profilu facebookowym kaliskiego szpitala.

Przypomnijmy, że wojewoda, na wniosek szpitala podjął decyzję o likwidacji od 24 lutego tzw. "czerwonych łóżek" pozostawiając tylko łóżka obserwacyjne w SOR. Pacjenci zakażeni koronawirusem będą kierowani do innych dedykowanych placówek, a Oddział Chorób Zakaźnych wrócił do swojej pracy leczenia innych chorób zakaźnych.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ