Społeczne

Podszedł do policjantów podczas interwencji, zaczął rzucać wyzwiskami. 30-latek stanie przed sądem

2022-07-06 17:30:00 BK

Interwencja funkcjonariuszy policji w nocy z 4 na 5 lipca na ulicy Śródmiejskiej zakończyła się zatrzymaniem innego mężczyzny, który zaczepił policjantów i był wobec nich agresywny. 

zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjne

- Do policjantów, którzy przeprowadzali interwencję na ulicy Śródmiejskiej podszedł 30-letni mężczyzna, który zaczął się agresywnie zachowywać. Policjanci zaczęli nawoływać mężczyznę do zachowania zgodnego z prawem. Mimo to 30-latek wielokrotnie używał słów wulgarnych w miejscu publicznym, nie wykonywał poleceń policjantów do zachowania zgodnego z prawem. W związku z tym został zatrzymany i przewieziony do kaliskiej Komendy, gdzie po wytrzeźwieniu zostały z nim wykonane czynności - informuje kom. Witold Woźniak, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu.

Mężczyzna za to co zrobił stanie przed sądem. - Policjanci pomagają niezależnie od pory dnia czy nocy. Nie wolno im w takich sytuacjach przeszkadzać. Niech ten przypadek będzie przestrogą dla tych, którym wydaje się, że mogą przeszkadzać policjantom podczas wykonywanych czynności służbowych - dodaje kom. Witold Woźniak.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować