Edukacja

Podsumowanie rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. Jakie oddziały cieszyły się największą popularnością?

2022-07-20 15:46:34 red za UM Kalisz

Urząd Miasta poinformował, że na skutek dokonanego przydziału w naborze do szkół ponadpodstawowych dostało się 2730 kandydatów. W rekrutacji elektronicznej prowadzonej przez Miasto Kalisz brało udział 21 szkół w tym 2 niepubliczne.

fot. BK
fot. BK

Do liceów ogólnokształcących dostało się 1161 kandydatów, do techników 1153, szkół branżowych I stopnia 368, liceum plastycznego 44 i 4 do technikum specjalnego. W nowym roku szkolnym zostanie uruchomionych 99 oddziałów klas pierwszych z czego 87 w szkołach prowadzonych przez Miasto Kalisz.

Największa popularnością cieszyły się następujące oddziały:

 • Technikum im. św. Józefa w Kaliszu Oddział: TECHNIK PROGRAMISTA

 • Technikum im. św. Józefa w Kaliszu Oddział: TECHNIK MECHATRONIK

 • I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: C (j.polski, biologia, j.angielski)

 • I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: A (j.polski, j.angielski, WOS)

 • Technikum im. św. Józefa w Kaliszu Oddział: TECHNIK FOTOGRAFII I MULTIMEDIÓW

 • III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: 1D (biol., chem., mat.)

 • Technikum im. św. Józefa w Kaliszu Oddział: TECHNIK INFORMATYK

 • III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: 1C (biol., chem.)

 • I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: B (geografia, matematyka, j.angielski)

 • III LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: 1A, 1B (mat., fiz.)

 • IV LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: 1A-europejska

 • VII LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE – Szkoła Mistrzostwa Sportowego Oddział: IBN

 • I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: D (chemia, biologia)

 • I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE Oddział: E (chemia, biologia, matematyka)

 • TECHNIKUM NR 4 Oddział: 1 F Technik Programista

 

Do 1 sierpnia kandydaci muszą potwierdzić wole nauki w szkole poprzez dostarczenie oryginału świadectwa i zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

2 sierpnia 2022 r. o godzinie 12:00 szkoły ogłaszają listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów.

Kandydaci którzy się nigdzie nie dostali mogą brać udział w rekrutacji uzupełniającej. Wolne miejsca będą w V Liceum Ogólnokształcącym, Zespole Szkół Ponadpodstawowych, Zespole Szkół Samochodowych, Zespole Szkól Ekonomicznych, Zespole Szkół Zawodowych, Zespole Szkół Techniczno – Elektronicznych i Technikum TEB. W pozostałych szkołach mogą się pojawić wolne miejsca 2 sierpnia, jeżeli kandydaci nie potwierdzą woli nauki.

 

Rekrutacja uzupełniająca

Wniosek o przyjęcie do szkoły ponadpodstawowej powinien zostać złożony od 3 do 5 sierpnia 2022 r. do godziny 15:00.

16 sierpnia 2022 r. do godziny 10:00 szkoły ogłaszają listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych kandydatów w rekrutacji uzupełniającej.

26 sierpnia 2022 r. godzina 13:00 szkoły ogłaszają listy przyjętych i nieprzyjętych kandydatów.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować