Podsumowanie projektu "Wyjdź z cienia"

2013-01-21 23:05:28 Redakcja Calisia.pl

Projekt "Wyjdź z cienia" trwał od maja minionego roku do grudnia 2012r. Środki na prowadzenie punktu konsultacyjnego Fundacja Bread of life pozyskała z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu w kwocie 14 tys. zł.

W projekcie wzięły udział osoby znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, które mogły bezpłatnie skorzystać z porad specjalistów: terapeuty rodzinnego, terapeuty uzależnień, psychologa klinicznego oraz pedagoga.
Z oferty skorzystało 40 kobiet i 22 mężczyzn oraz 13 rodzin.
Zainteresowanie, projektem było duże. W czasie trwania projektu 2 osoby znalazły pełnowymiarową pracę, 1 osoba otrzymała mieszkanie socjalne, 4 osoby zerwały z nałogiem, reszta osób otrzymała fachowe wsparcie psychologiczne. W kilku rodzinach poprawiły się relacje oraz rozwiązano problem przemocy domowej. Ponadto uczestnicy nabyli umiejętność poprawnego komunikowania się oraz radzenia sobie w sytuacjach kryzysowych. Podczas tych spotkań udało się stworzyć rodzinną atmosferę, a beneficjenci projektu mogli choć na chwilę oderwać się od problemów dnia codziennego.
W chwili obecnej projekt dalej jest kontynuowany w postaci darmowych konsultacji z terapeutą uzależnień i finansowany jest z środków własnych Fundacji Bread of life.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować