Kultura

Podsumowanie konkursu „Świat w czasach pandemii”

2020-07-06 12:42:02 Anna Kubiak/MBP w Kaliszu

Od wielu lat Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Asnyka w Kaliszu organizuje konkursy dla osób z niepełnosprawnościami, których inicjatorką i koordynatorką jest Zenona Kubiak – kierownik Filii nr 3.

Monika Matyjak - Tam nie wolno
Monika Matyjak - Tam nie wolno

Tegoroczna, dwudziesta siódma, edycja konkursu bibliotecznego pod hasłem „Świat w czasach pandemii”, ze względu na wyjątkowe okoliczności, odbyła się tylko w przestrzeni wirtualnej. Prace konkursowe przysyłano drogą elektroniczną, indywidualnie oraz z warsztatów terapii zajęciowych. Powstały bardzo interesujące rysunki, obrazy, fotografie i rękodzieła artystyczne, wyrażające odczucia osób z niepełnosprawnościami podczas pandemii. W ramach konkursu wpłynął również ciekawy film Damiana Herca o koronawirusie, zasadach prawidłowego zachowania w czasach epidemii; uczestnik nie zapomniał o podziękowaniach dla wszystkich, którzy wykonują w tym trudnym czasie heroiczną pracę dla dobra nas wszystkich.

 

Komisja konkursowa w składzie: Beata Solińska, Zenona Kubiak i Joanna Wypych przyznała jednakowe nagrody dla uczestników tegorocznego konkursu bibliotecznego dla osób niepełnosprawnych, doceniając ich zaangażowanie i kreatywność. Każda z prac konkursowych przedstawiała indywidualne spojrzenie na czasy, których głównym tematem jest koronawirus.

 

- Nagrodami dla uczestników konkursu „Świat w czasach pandemii” będą upominki rzeczowe oraz możliwość zwiedzenia multimedialnej ekspozycji w kaliskim Ratuszu, za co bardzo dziękujemy Urzędowi Miasta Kalisza. Wręczenie nagród odbędzie się wczesną jesienią - podaje Anna Kubiak zastępca dyrektora MBP w Kaliszu - Gratulujemy wszystkim uczestnikom i dziękujemy opiekunom, rodzicom, którzy wspierają artystyczne zdolności podopiecznych - dodaje.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ