Motoryzacja

Podpisano umowę na przebudowę drogi powiatowej 4598P Blizanów Drugi-Piątek Mały

2021-07-22 10:30:00 powiat.kalisz.pl

W dniu dzisiejszym w Starostwie Powiatowym w Kaliszu, podpisano umowę na realizację przebudowy drogi powiatowej nr 4598P na odcinku od skrzyżowania z drogą powiatową nr 4342P w m. Blizanów Drugi, do skrzyżowania z drogą krajową nr 25 w m. Piątek Mały. 

fot. Michał Marszałkowski
fot. Michał Marszałkowski
Koszt inwestycji to 6 milionów złotych. Połowa kosztów realizacji tego zadania zostanie sfinansowana z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Przebudowany zostanie ok. 7-kilometrowy odcinek drogi.
Dzięki tej inwestycji zostaną zrealizowane m.in. następujące roboty:
  • podbudowa i nawierzchnia jezdni,
  • wyznaczony zostanie dodatkowy pas dla rowerów,
  • przebudowane zostaną skrzyżowania,
  • powstaną nowe chodniki,
  • powstaną przejścia dla pieszych wyposażone w aktywne oznakowanie oraz oświetlenie.
Umowę podpisali: Wicestarosta Kaliski Zbigniew Słodowy , Członek Zarządu Powiatu Kaliskiego Janusz Nowak , Skarbnik Powiatu Kaliskiego Urszula Jędrusiak oraz Jan Militowski i Bożena Salwierz - reprezentujący wykonawcę robót, Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego S.A. w Kaliszu.
 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ