Społeczne

"Podium" przy pl. Jana Pawła II pozostanie? Miasto wyjaśnia

2023-03-28 14:00:00 BK

Radny Roman Piotrowski w interpelacji do prezydenta Kalisza przypomina temat przebudowy "podium" przy pl. Jana Pawła II. Kwestia ta była poruszana wiele lat wcześniej, a ostatnio w kontekście dużej inwestycji jaką jest planowana przebudowa Pl. J. Kilińskiego, Pl. J. Pawła II, Pl. Św. Józefa.

Street View
Street View
- W imieniu mieszkańców Kalisza kolejny raz przypominam prośbę o przebudowę chodnika -,,podium" przy ul. Jana Pawła II w Kaliszu, przyległego do dawnego PDT, aby nie trzeba było z wielkim wysiłkiem i niebezpiecznie wchodzić a następnie schodzić po schodach ( zimą oblodzonych, a po deszczu śliskich) - pisze radny w interpelacji. - Pan Prezydent również obiecywał przebudową tego miejsca, jednak nadal nic w tym zakresie nie zrobiono.
 Mieszkańcy twierdzą, że kolejny Prezydent ,,dawał obietnice bez pokrycia".
 
Czy miasto planuje rozbiórkę "podium"?
 

- Rozbiórka tzw. „podium”, zlokalizowanego w części na terenie prywatnej nieruchomości, wymaga zgody właściciela tego terenu. Konstrukcja obiektu uniemożliwia bowiem jego częściową rozbiórkę. Mając na uwadze, że wydanie powyższej zgody uwarunkowane zostało przez właściciela od wykonania prac budowlanych finansowanych ze środków publicznych, Miasto Kalisz podjęło decyzję o pozostawieniu istniejącego obiektu - informuje prezydent Krystian Kinastowski. - Jedynym możliwym rozwiązaniem sytuacji jest więc budowa nowego chodnika, który połączy pl. św. Józefa i ul. Zamkową, z jednoczesnym pozostawieniem „podium”. Wymagałoby to jednak znaczącej zmiany geometrii układu drogowego.

Na zlecenie Zarządu Dróg Miejskich w Kaliszu przygotowywana jest dokumentacja techniczna dla zadania pn.: „Opracowanie projektu na przebudowę Pl. J. Kilińskiego, Pl. J. Pawła II, Pl. Św. Józefa”, która w swoim zakresie przewiduje m.in. wykonanie takiego chodnika. Przewidywany termin zakończenia prac projektowych upływa w I połowie br. Realizacja tej inwestycji będzie możliwa po zabezpieczeniu na ten cel środków w budżecie miasta.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować