Pobiegli w parkrun Kalisz dla uczczenia niepodległej [zdjęcia, wideo]

2022-11-12 14:30:00 red.

12 listopada w Parku Miejskim odbyło się 269 spotkanie parkrun Kalisz z okazji Święta Niepodległości. Kolejna grupa kaliszan uczciła tą ważną rocznicę na sportowo.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk
Mimo wczesnej pory i chłodnej, jesienne aury, chętnych do aktywnego spędzenia soboty i uczczenia Święta Niepodległości nie brakowało. Kilkudziesięciu biegaczy zameldowało się na starcie parkrun Kalisz przy ulicy Sportowej. Pojawiły się biało-czerwone czapki, szaliki, koszulki i chorągiewki. 
 
 
Weekend zawsze warto dobrze rozpocząć – najlepiej na parkrun, gdzie można przejść, przetruchtać lub przebiec dystans 5 km w rekordowo przyjacielskiej atmosferze. Spotkanie jest otwarte dla wszystkich, niezależnie od wieku i kondycji. Zachęcamy do udziału spacerowiczów, osoby poruszające się na wózku, kijkarzy nordic walking, rodziców z dziećmi oraz uczestników z psami (pamiętajcie tylko o smyczy).
 
parkrun to także spotkanie, w którym możesz wziąć udział angażując się jako wolontariusz, do czego gorąco zachęcamy!
 
Po zakończeniu wydarzenia na ul. Sportowej, chętni uczestnicy i wolontariusze spotykają się na wspólnej kawie w Cafe Calisia przy Al. Wolności 6.
 
Sedno parkrun wcale nie tkwi w samym biegu – cytując opinię zagorzałego kaliskiego parkrunera: "tutaj liczy się atmosfera, kawa, spotkanie po biegu, wolontariat i wszyscy wspaniali ludzie wokoło".
 
Udział w parkrun jest całkowicie bezpłatny, na podstawie jednorazowej rejestracji w systemie. Uzyskany kod uczestnika należy wydrukować i zawsze przynosić ze sobą na parkrun. Kod pozwala na udział w dowolnej liczbie biegów, w dowolnej lokalizacji na całym świecie.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować