Sport

Pobiegli po Światełko do Nieba! [zdjęcia]

2020-01-12 12:00:00 BK

Blisko setka biegaczy wspiera 28. Finał WOŚP na sportowo! Przy Stadionie Miejskim odbył się dziś Kaliski bieg Wielkoorkiestrowy.

fot. Błażej Krawczyk
fot. Błażej Krawczyk

Zbiórka odbył się w budynku Stadionu Miejskiego przy ul. Wał Matejki 2. Trasa Biegu wiodła wzdłuż rzeki. Każdy z uczestników biegł przynajmniej jeden km, a dystans dobierał sobie według swoich możliwości. Na mecie uczestnicy podawali ilość przebytych km.

W trakcie biegu zbierane były plastikowe zakrętki od butelek na rehabilitację Ksawerego. Akcję koordynuje Szkoła Podstawowa Specjalna nr 19 w Kaliszu.

Kaliski Bieg Wielkoorkiestrowy jest organizowany w porozumieniu z klubem KB Kosynier Września, który organizuje swoją 24-godzinną Sztafetę po Światełko do Nieba. Za wydarzenie biegowe w Kaliszu odpowiada Klub Turystyki Rowerowej "Cyklista" Kalisz.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ