Po Spotkaniu Seniorów i Osób Samotnych

2010-08-01 00:56:31 Starostwo Powiatowe Kalisz

150 paczek z żywnością unijną rozdano podczas wczorajszego Powiatowego Spotkania Seniorów i Osób Samotnych w Liskowie. Deszczowa pogoda nie pozwoliła na to, by impreza mogła odbyć się w ogrodzie przy Domu Dziecka. Dlatego zorganizowano ją w Zespole Szkół nr 1. Część artystyczną zapewnił Gminny Ośrodek Kultury w Liskowie. Organizatorem już trzeciego spotkania było Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli i Starostwo Powiatowe w Kaliszu.

Już po raz kolejny udało się zgromadzić 150 podopiecznych Gminnych Ośrodków Pomocy Społecznej z całego powiatu kaliskiego, by wspólnie spędzić czas, porozmawiać i pobiesiadować.
Na spotkanie przybył także starosta kaliski Krzysztof Nosal, wójt gminy Lisków Maria Krawiec, sekretarz gminy Opatówek Krzysztof Dziedzic, zastępca wójta gminy Koźminek Henryk Muszyński oraz członkowie Stowarzyszenie Ludzi Dobrej Woli z prezesem Mieczysławą Jaskułą na czele.
Podopieczni GOPS-ów mogli posłuchać piosenek Anny Jantar, Ireny Santor czy zespołu Retro wykonywanych przez wychwanków Gminnego Ośrodka Kultury w Liskowie Annę Waliś, Martynę Majdacką, Karolinę Majdacką, Emilię Olszewską oraz instruktora Mariusza Trzcińskiego. Swoje układy taneczne najpierw w łacinie, a potem w tańcach latynoamerykańskich zaprezentowała para taneczna Katarzyna Cłapka i Damian Kucharski, uczestnicy turniejów ogólnopolskich w tańcach standardowych i latynoamerykańskich. Na koniec zaśpiewała i porwała do tańca Kapela i Zespół Liskowianie.
- Gmina Lisków jest przyjazna osobom potrzebującym. To tutaj znajduje się Dom Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy, Dom Dziecka, Zakład Aktywności Zawodowej. Te wszystkie instytucje wspierają osoby, które potrzebują pomocy - podkreślała wójt Gminy Lisków Maria Krawiec.
Starosta kaliski Krzysztof Nosal dziękował Stowarzyszeniu za zorganizowanie spotkania.
- To jest dobra okazja, by porozmawiać i podzielić się swoimi problemami, a także pozytywnymi informacjami - mówił starosta Krzysztof Nosal.
Podczas spotkania rozdano blisko 1,5 tony żywności unijnej tym razem w paczkach był krupnik, kawa zbożowa, herbatniki, serki topione i płatki kukurydziane.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaryjne wyłączenie wody przy ul. Juliusza Słowackiego (od ul. Adama Mickiewicza do ul. Józefa Bema). Przewidywany czas usunięcia awarii godz. 12.00.