Społeczne

Po raz drugi już w Gminie Ceków-Kolonia zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.

2021-02-02 08:30:00 Gmina Ceków-Kolonia

Wolontariusze Sztabu Gminnej Biblioteki Publicznej w Cekowie-Kolonii zebrali ponad 25 tys. zł, a to jeszcze nie koniec, bo licytacje trwają!

Gmina Ceków-Kolonia
Gmina Ceków-Kolonia

W tym roku WOŚP grał dla oddziałów dziecięcej laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. Sztab gminy Ceków-Kolonia pobił zeszłoroczny rekord ogólnie zebranej kwoty o ok. 4 tys. zł, a wolontariusz rekordzista uzbierał do swojej puszeczki 3064,68 zł.

49 wolontariuszy grało w tym roku ze sztabem 5222 Powiat Kaliski. Wspólnie zebrali sumę 36.113,19 zł, a powiatowa e-skarbonka wypełniła się dodatkową kwotą 7 692 zł. Co w sumie daje kwotę 43.805,19 złotych, czyli porównywalnie do ubiegłego roku, jednak wolontariuszy było o połowę mniej.

Tym razem Fundacja WOŚP wszystkie zebrane środki przeznaczy na zakup sprzętu z dziedziny laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy. W tym celu na całym świecie zagrały aż 1362 sztaby

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ