Sport

Pływacy KKS 1925 "Włókniarz" Kalisz na podium w Poznaniu!

2026-05-18 13:30:00 Kaliski Klub Sportowy "Włókniarz" 1925 Kalisz

W sobotę, 16 maja, reprezentanci Kaliskiego KS „Włókniarz” 1925 Kalisz wystartowali w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich „Poprawiamy Rekordy na Termach” w Poznaniu. Kaliszanie wrócili z medalami, a dwoje zawodników uplasowało się w ścisłej czołówce klasyfikacji generalnych.

Kaliski Klub Sportowy "Włókniarz" 1925 Kalisz
Kaliski Klub Sportowy "Włókniarz" 1925 Kalisz

Najlepiej z kaliskiej ekipy zaprezentował się Miłosz Piszczorowicz. W klasyfikacji najlepszych zawodników w wieku 16 lat i starszych zajął wysokie, trzecie miejsce. Pływak z Kalisza trzykrotnie stawał w Poznaniu na podium w konkurencjach sprinterskich. Zajął drugie miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym, a także trzecie pozycje na 100 metrów stylem dowolnym i 50 metrów stylem motylkowym.

Wśród młodszych pływaków (kategoria 13-15 lat) bardzo dobry start zaliczyła Antonina Walczak. Zawody zakończyła na szóstym miejscu w klasyfikacji generalnej. Wywalczyła dwa drugie miejsca w wyścigach na 50 metrów (stylem dowolnym i motylkowym) oraz trzecią lokatę na 100 metrów stylem dowolnym.

Złoty medal z Poznania przywiózł Bartosz Binek. Zwyciężył w wyścigu na 200 metrów stylem zmiennym (czas: 2:23.88). Dołożył do tego również drugie miejsce na dystansie 50 metrów stylem klasycznym.

Na drugich stopniach podium w swoich konkurencjach zameldowały się także kaliskie pływaczki: Zofia Lisowska (50 metrów stylem dowolnym) oraz Olga Langwerska (100 metrów stylem motylkowym).

Pozostali członkowie sekcji pływackiej KKS Kalisz, którzy wzięli udział w poznańskich zawodach, wielokrotnie plasowali się w pierwszej dziesiątce swoich serii, często znacząco poprawiając swoje dotychczasowe czasy zgłoszenia (tzw. życiówki). 
 

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować