Społeczne

Płyty ułożone na Głównym Rynku zostały ściągnięte! Ratusz tłumaczy, że był to fragment próbny…

2023-02-08 11:49:11 red

Do końca prac rewitalizacyjnych na Głównym Rynku według planu zostało 65 dni. Prace trwają, ale wielkie zaskoczenie wzbudza ściąganie ułożonych już płyt. Rzeczniczka kaliskiego ratusza Katarzyna Ciupek tłumaczy, że był to jedynie odcinek próbny, a swoje zastrzeżenia co do ułożenia wniósł projektant.

fot. MW
fot. MW

Od czerwca 2022 roku trwa rewitalizacja Głównego Rynku. Pod koniec ubiegłego roku zaczęto układać płyty na nawierzchni - Firma brukarska zaczyna układać płyty. Układ jest zaakceptowany przez konserwatora i projektanta – mówił pod koniec 2022 roku prezydent Krystian Kinastowski.

- Na Głównym Rynku możecie już zobaczyć fragment nowej nawierzchni – brzmiał wpis z 4 stycznia 2023 oficjalnego profilu facebookowego Urzędu Miasta Kalisza - „Kalisz. Dopisz swoją historię.” okraszony zdjęciem.

Miesiąc później ułożone płyty zniknęły… Co się stało? Dlaczego tyle wykonanej pracy zostało zniwelowane? Zapytaliśmy o to Urząd Miasta.

- Ściągany jest odcinek próbny – tłumaczy Katarzyna Ciupek rzecznik UM w Kaliszu - Przy każdej większej inwestycji jest tak, że jest położony pewien odcinek na próbę, żeby ocenił to przede wszystkim projektant. Jeżeli są jakieś uwagi to ten odcinek jest wtedy demontowany i tak też dzieje się w tym momencie. Potem zostanie ułożony ponownie – dodaje.

Według relacji rzeczniczki niektóre z ułożonych płyt były uszkodzone, jednak nie zna szczegółów przekazanych wykonawcy przez projektanta.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować