Plus Edukacja - Szkoła ciesząca się zaufaniem

2014-09-04 08:00:00 reklama@calisia.pl

Jeśli rozważacie kontynuowanie nauki w jakiejkolwiek formie, rozważcie ofertę Plus Edukacja. Rozmawiamy z Joanną Wojtaszczyk, która jest Dyrektorem kaliskiego oddziału szkoły.

Szkoła Plus Edukacja na kaliskim rynku edukacyjnym cieszy się wielkim zaufaniem, proszę powiedzieć dlaczego to właśnie Państwa Szkołę wybierają słuchacze?

Szkoła Plus Edukacja kształci osoby dorosłe, które poszukują nowej drogi zawodowej, to często młodzi ludzie, którzy po ukończonych studiach, z dyplomem w ręku nie mogą znaleźć pracy, albo osoby starsze chcące przekwalifikować się zawodowo, są wśród naszych słuchaczy również osoby bardzo młode, które wiedzą, że dobry, wyuczony zawód, chociażby taki jak higienistka stomatologiczna, opiekun medyczny, czy technik weterynarii w dzisiejszych czasach daje większą pewność znalezienia dobrej pracy.

Dlaczego to właśnie szkoła PLUS EDUKACJA cieszy się dobrą opinią i obdarzana jest zaufaniem przez uczniów?

Odpowiedź jest bardzo prosta. Podchodzimy do naszej pracy oraz sposobu prowadzenia zajęć uczciwie. Może pani zapytać co to oznacza. Otóż stawiamy na JAKOŚĆ kształcenia. Wszyscy nasi Wykładowcy prowadzą zajęcia z wielkim zaangażowaniem, a przede wszystkim do każdego słuchacza podchodzą indywidualnie. Pilnujemy, by tworzone grupy nie przekraczały 20 osób. Ponadto stworzyliśmy platformę e – learningową, gdzie słuchacze mają dostęp do zamieszczonych materiałów z zajęć. Takie podejście ma przełożenie na osiągane wyniki w nauce.

Czy mogą Państwo jako szkoła pochwalić się osiągnięciami, wynikami?

Oczywiście, tak jak wspomniałam naszą misją jest jakość kształcenia i ma to przełożenie na końcowe wyniki, jakimi są egzaminy zawodowe.

W Medycznej szkole Policealnej zdawalność wynosi 98 %, to piękny wynik, która nas uskrzydla i utwierdza nas w przekonaniu, że kształcimy rzetelnie. W przypadku kierunku Higienistka stomatologiczna zdawalność w naszej szkole wynosi 100%, w przypadku opiekuna medycznego 96%, to naprawdę jest fantastyczna zdawalność, ponadto nasi absolwenci są często zatrudniani zaraz po ukończeniu szkoły, a bywa i tak, że jeszcze podczas trwania nauki otrzymują oferty pracy.
Poza bardzo wysoką zdawalnością egzaminów zawodowych, myślę że największym osiągnięciem jest zadowolenie naszych słuchaczy, którzy często kończąc liceum, czy kierunek w ramach szkoły policealnej wracają do nas i wybierają kolejne kierunki rozwijając swoje umiejętności oraz zdobywając nowe kwalifikacje.

Jakie kierunki cieszą się największym powodzeniem?

W tym roku szkolnym 2014/2015 dużym zainteresowaniem cieszą się kierunki medyczne. Wśród nich opiekun medyczny, asystentka stomatologiczna, higienistka stomatologiczna oraz opiekunka dziecięca. Dużym zainteresowaniem cieszą się również takie kierunki techniczne jak: Technik weterynarii, Technik Usług Kosmetycznych, Technik Administracji, Księgowy, wzrasta zainteresowanie również kierunkami artystycznymi jak Florysta, Dekorator Wnętrz, Grafik komputerowy czy Wizażysta. Zajęcia prowadzone są w trybie zaocznym, sobota i niedziela co drugi weekend.

Należy zaznaczyć, że w ofercie mamy wiele kierunków darmowych, słuchacze nie ponoszą opłat za naukę.

Zależy nam, aby nasi słuchacze oprócz dyplomu zdobyli umiejętności, które wykorzystają w praktyce, dlatego dokładamy wszelkich starań, by nasze pracownie były w pełni wyposażone. Ponadto uczniowie poszczególnych kierunków mogą uczestniczyć w różnego rodzaju dodatkowych kursach za minimalną opłatą.

Jesteśmy również Ośrodkiem egzaminacyjnym Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej, a nasi Nauczyciele mają uprawnienia egzaminatora państwowego.

Jakie należy spełniać kryteria, by zapisać się do Państwa szkoły, jak wygląda rekrutacja?

By zapisać się do szkoły policealnej, czy Liceum Ogólnokształcącego dla Dorosłych należy mieć ukończone 18 lat i chęci do nauki☺, a osoby niezdecydowane mogą wypełnić test predyspozycji zawodowych w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej. Decyduje kolejność zgłoszeń w przypadku poszczególnych kierunków, ponieważ ilość miejsc jest ograniczona.

Obecnie prowadzimy rekrutację na nowy rok szkolny 2014/15, wszystkie osoby zainteresowane zapraszamy serdecznie do siedziby szkoły.

Zapisu można dokonać poprzez zgłoszenie w biurze przy ul. Mariańskiej 3 w Kaliszu lub wysyłając formularz zgłoszeniowy z naszej stronie plusedukacja.pl


Plus Edukacja ul. Mariańska 3, 62-800 Kalisz,
Dane Kontaktowe: tel. 62 590 32 46, 590 32 47, fax 62 590 32 48
Jesteśmy do Waszej dyspozycji:
od pon. do pt. w godz. 10.00 – 18.00 w sob. w godz. 8.00 – 14.00
Gadu- Gadu: 43113510
FACEBOOK: www.facebook.com/plusedukacja.kalisz
Strona www: plusedukacja.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ