Planują przebudowę 28 kilometrów dróg

2011-02-22 19:37:31 Aga

Jest szansa na przebudowę kolejnych dróg powiatowych. Powiat kaliski razem z gminami będzie zabiegał o dofinansowanie, które umożliwi realizację tego planu. Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu zabezpieczono pieniądze na przygotowanie projektów przebudowy 28 kilometrów dróg.

Wspólnie z gminą Stawiszyn i gminą Blizanów powiat będzie zabiegał o zdobycie pieniędzy na przebudowę 12 - kilometrowej drogi biegnącej od granicy powiatu kaliskiego w miejscowości Janków do Stawiszyna i dalej do drogi krajowej nr 25. Na to zadanie powiat i gminy będą starać się o dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. Jeśli nie uda się zdobyć środków unijnych na dofinansowanie inwestycji, wówczas powiat i gminy będą starać się o pozyskanie środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. schetynówek. Powiat kaliski z tegorocznego budżetu przeznaczył już Gminie Bliznów dotację na wykonanie projektu w kwocie 32.000zł, a Gminie i Miastu Stawiszyn - 16.000 zł - informuje Wioletta Przybylska ze Starostwa Powiatowego w Kaliszu.
Ten projektowany odcinek drogi do remontu na terenie gminy Bliznów ma długość - 8 km, a na terenie Gminy i Miasta Stawiszyn - 4 km. Na remont czekają mieszkańcy. Ma powstać tam nowa nawierzchnia, pobudowane mają być chodniki i w miarę potrzeb zatoki autobusowe - mówi Starosta Kaliski Krzysztof Nosal.
Poza wspomnianym projektem, trwają przygotowania do przebudowy 16 - kilometrowej drogi z Opatówka (od skrzyżowania z drogą krajową nr 12) do Brzezin (do skrzyżowania z drogą wojewódzką Brzeziny – Błaszki).
Zostały już zawarte porozumienia z zainteresowanymi gminami a na ostatniej sesji radni powiatu podjęli uchwałę o przekazaniu im pieniędzy na wykonanie projektu.
Gmina Brzeziny otrzyma - 14.000 zł na opracowanie dokumentacji dla odcinka drogi, który znajduje się na jej terenie. Podobnie gminy Godziesze Wielkie - 12 tys. i Opatówek - 14 tys. Wysokość przeznaczonej kwoty na opracowanie projektu jest proporcjonalna do długości odcinka drogi na terenie każdej gminy. Chcemy aby na tej drodze powstała nakładka, a w miejscowościach, gdzie jest dużo zabudowań - powstały chodniki - wyjaśnia Mieczysław Łuczak, przewodniczący Rady Powiatu Kaliskiego.
Jeśli uda się pozyskać dofinansowanie z WRPO lub NPPDL, przebudowa 28 km dróg ruszy prawdopodobnie w 2012 roku.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ