Kultura

Pisarz Łukasz Orbitowski gościem II LO w Kaliszu

2023-09-07 10:30:00 II LO

Już 15 września 2023 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu rozpocznie się projekt „Piszę, więc jestem”, za który jego autorka i pomysłodawczyni pani Joanna Kostrzewa otrzymała wyróżnienie w konkursie „Odkrycia z UAM”.

Łukasz Orbitowski
Łukasz Orbitowski

Celem projektu jest rozwój kompetencji uczniowskich w zakresie kreatywnego pisania. Realizację projektu rozpocznie spotkanie z pisarzem Łukaszem Orbitowskim, podczas którego autor opowie o procesie twórczym, o swoich powieściach oraz poprowadzi warsztaty pisarskie dla uczniów i uczennic naszej szkoły. To pierwsza odsłona projektu realizowanego w ramach współpracy II LO im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Nasi uczniowie będą mogli liczyć na wsparcie studentów i wykładowców Wydziału Pedagogiczno-Artystycznego w Kaliszu.

Łukasz Orbitowski (ur. 1977). Prozaik. W młodości był prekursorem literatury grozy w Polsce, obecnie pisze książki obyczajowe. Wydana w 2015 roku powieść „Inna dusza” przyniosła mu szeroki rozgłos i wiele nagród, w tym Paszport Polityki. Jego pozycję ugruntowały bestsellery „Kult” i „Chodź ze mną”. Był autorem i prowadzącym kilku programów telewizyjnych. Mieszkał w Kopenhadze i Stanach Zjednoczonych. Obecnie mieszka z rodziną i dwoma kotami w Krakowie.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować