Piotr Bałtroczyk - Mężczyzna z kijowym peselem, zawita do Kalisza!

2018-12-13 23:00:00 red.

Piotr Bałtroczyk do legenda polskiej sceny kabaretowej! Poeta, piosenkarz, konferansjer, satyryk, prezenter telewizyjny i radiowy. 16 grudnia będzie okazja posłuchać go na żywo w Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Zapraszamy!

Bałtroczyk twierdzi, że początek jest ważny, być może nawet ważniejszy od końca. Choć dobrze, gdy koniec jest równie miły jak początek. Zatem ważne, by dobrze zacząć. Bałtroczyk zaczyna niebanalnie od: Dobry wieczór Państwu, nazywam się Piotr Bałtroczyk i jestem atrakcją. A Wy jesteście dla mnie atrakcją, bez Was czułbym się jak w domu, samotny i niepotrzebny.

Zapraszamy 16 grudnia br. o godzinie 18:00 do CKiS w Kaliszu na występ Piotra Bałtroczyka pt. Piotr Bałtroczyk – Mężczyzna z kijowym peselem.

Bilety do kupienia: TUTAJ

Bałtroczyk o sobie

Urodzony jakiś czas temu, co zaczyna być widoczne, choć nie natarczywie. Wiele lat temu Bałtroczyk był poetą lirycznym, piszącym wiersze o tym, że życie smutne jest raczej, a świat nie jest dobrze skonstruowany. Otrzymywał wówczas Bałtroczyk nagrody za swą twórczość: dyplomy wieszał gdzie bądź, nagrody finansowe beztrosko trwonił. Potem – zazdroszcząc kolegom powodzenia u płeci – stał się Bałtroczyk tzw. Poetą-pieśniarzem. Nie była to twórczość łatwa dla publiczności. Bałtroczyk jest twórcą tzw. Pętli śmierci, znanej też jako “Obieg Bałtroczyka”; są to akordy a-moll, C-dur, E-dur wykonywane długo, monotonnie i nad wyraz jednostajnie. Szczątkowe powodzenie nie trwało długo i Bałtroczyk poszedł w naukę. Uczył studentów przedmiotów o nazwach długich i niejasnych. Odmówił pisania pracy doktorskiej, więc musiał przestać uczyć. Studenci ciesząc się rozpalili ognisko i pili alkohole.

Rozwiązanie konkursu!

Poprawna odpowiedź na pytanie: W jaką postać wcielił się Piotr Bałtroczyk w improwizowanym serialu kabaretowym Spadkobiercy? brzmi: Johna McPhersona

3 podwójne zaproszenia na występ Piotra Bałtroczyka w CKiS w Kaliszu – niedziela, 16 grudnia, godzina 18:00 zdobywają: Włodzimierz Kowalczyk, Paulina Bangrowska, Tomasz Leniec.

O sposobie odbioru nagrody poinformowaliśmy mailowo. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych konkursach.

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ