Sport

„Pilot” zostaje w MKS-ie

2020-03-25 10:00:00 www.kalisz.pl

Maciej Pilitowski przedłużył kontrakt z Energą MKS Kalisz. Czołowy rozgrywający kaliskiej ekipy i zawodnik kadry narodowej pozostanie  w naszym mieście przez dwa kolejne dwa sezony.

fot. Michał Rabiega
fot. Michał Rabiega

Popularny "Pilot" dołączył do kaliskiego zespołu w lipcu 2018 roku i jest bez wątpienia jednym z jego najmocniejszych ogniw. Na parkietach PGNiG Superligi zdobył 191 goli,
z czego 79 w tym sezonie. W gronie najlepszych rozgrywających handballowej elity zajmuje aktualnie wysokie  szóste miejsce. Jest też regularnie powoływany na mecze z udziałem naszej narodowej reprezentacji. Uczestniczył m.in. w tegorocznych Mistrzostwach Europy.

Wszelkie formalności związane z podpisaniem kontraktu zostały sfinalizowane jeszcze przed wprowadzeniem restrykcji związanych z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Od piątku, 13 marca, władze kaliskiego klubu nakazały swoim zawodnikom pozostać w domach i zaleciły treningi indywidualne.

Zgodnie z informacją umieszczoną na oficjalnej stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Pilitowski pozostanie w MKS-ie przez dwa kolejne sezony.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ