Sport

„Pilot” zostaje w MKS-ie

2020-03-25 10:00:00 www.kalisz.pl

Maciej Pilitowski przedłużył kontrakt z Energą MKS Kalisz. Czołowy rozgrywający kaliskiej ekipy i zawodnik kadry narodowej pozostanie  w naszym mieście przez dwa kolejne dwa sezony.

fot. Michał Rabiega
fot. Michał Rabiega

Popularny "Pilot" dołączył do kaliskiego zespołu w lipcu 2018 roku i jest bez wątpienia jednym z jego najmocniejszych ogniw. Na parkietach PGNiG Superligi zdobył 191 goli,
z czego 79 w tym sezonie. W gronie najlepszych rozgrywających handballowej elity zajmuje aktualnie wysokie  szóste miejsce. Jest też regularnie powoływany na mecze z udziałem naszej narodowej reprezentacji. Uczestniczył m.in. w tegorocznych Mistrzostwach Europy.

Wszelkie formalności związane z podpisaniem kontraktu zostały sfinalizowane jeszcze przed wprowadzeniem restrykcji związanych z rozprzestrzeniającym się koronawirusem. Od piątku, 13 marca, władze kaliskiego klubu nakazały swoim zawodnikom pozostać w domach i zaleciły treningi indywidualne.

Zgodnie z informacją umieszczoną na oficjalnej stronie Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Pilitowski pozostanie w MKS-ie przez dwa kolejne sezony.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ