Piłkarska jesień tuż, tuż. KKS wznowił treningi.

2018-07-10 10:53:00 Karina Zachara

Piłkarze trzecioligowego KKS-u Kalisz mają za sobą pierwszy trening w ramach przygotowań do nowego sezonu. W poniedziałek, na murawę stadionu przy Łódzkiej wybiegło 24 zawodników. Zabrakło kilku z poprzedniego składu, ale też pojawiły się nowe twarze.

fot. Karina Zachara
fot. Karina Zachara

Wiadomo już na pewno, że w sezonie 2018/2019 w barwach KKS-u nie zobaczymy dotychczasowych bramkarzy: Oskara Pogorzelca i Cezarego Osucha oraz czterech zawodników z pola. Władze klubu podziękowały za dotychczasową współpracę Christianowi Nnamaniemu, Radosławowi Łepskiemu i Tomaszowi Kowalskiemu. Sporą niespodzianką jest natomiast odejście Rafała Jankowskiego, o którym zawodnik poinformował klub przed pierwszym treningiem. – Nie ukrywam, że jestem tą decyzją zaskoczony – mówi Robert Trzęsała, prezes KKS-u Kalisz.

W miniony poniedziałek, na treningu rozpoczynającym przygotowania do nowego sezonu trener Piotr Morawski miał do dyspozycji 24 zawodników. Nie licząc tych, którzy odchodzą trzon zespołu zbliżony jest do tego z poprzedniej kampanii, ale o grę w szeregach kaliskiego trzecioligowca zabiega też kilku nowych zawodników. Są wśród nich m.in. dwaj bramkarze: doskonale znany w Kaliszu, bo występujący tu dwa sezony wcześniej Adam Wasiluk, reprezentujący obecnie barwy trzecioligowej Stali Rzeszów oraz Kamil Kosut z drugoligowego beniaminka – Skry Częstochowa.  Do gry w ekipie trójkolorowych chcą też wrócić Joshua Balogun oraz Łukasz Derbich. Sztab szkoleniowy myśli też o wzmocnieniu ofensywy. Wśród testowanych kandydatów znaleźli się przedstawiciele kilku klubów z najbliższej okolicy. Są to m.in. Mateusz Stefaniak, 23-letni napastnik z KS Opatówek i Kacper Majerz, wychowanek Calisii, a obecnie pomocnik w Pogoni Nowe Skalmierzyce. Najbliższe treningi i zaplanowane w ramach przygotowań do sezonu sparingi pokażą, kto na dłużej zagrzeje miejsce w KKS-e. O sportowych celach prezes klubu wypowiada się na razie z dużą dawką ostrożności. – Na pewno nie chcielibyśmy wypaść gorzej niż w poprzednim sezonie. Jeśli uda się osiągnąć więcej, sprawimy radość i sobie i kibicom. Czas pokaże, na ile nasze zamierzenia uda się przekuć w wynik – dodaje Robert Trzęsała.

Rundę jesienną podopieczni trenera Piotra Morawskiego rozpoczną już 11 sierpnia. Ich pierwszym rywalem będzie ekipa trzecioligowego beniamina Mieszka Gniezno, mistrza IV ligi wielkopolskiej grupy północnej. Nim jednak ruszą mecze o stawkę, trójkolorowi rozegrają kilka spotkań sparingowych. Dwa pierwsze już w tym tygodniu. W najbliższą środę o godz. 18.00 na obiekcie przy Wale Matejki 2 podejmą drużynę czwartoligowego LKS-u Gołuchów, natomiast w sobotę o 11.00 na Stadionie Miejskim przy ul. Łódzkiej zespół Jaroty Jarocin.

Przeglądaj zasoby calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ