Społeczne

Piknik w szpitalu na Toruńskiej: „Zapraszamy przyszłe mamy” [Program]

2021-09-17 19:00:00 red

Cykl mini wykładów m.in. o pierwszej pomocy u dzieci czy pielęgnacji skóry noworodka, czy możliwość obejrzenia sal porodowych – to wszystko będzie możliwe podczas pikniku pod hasłem „Zapraszamy przyszłe mamy” który odbędzie się w sobotę, 18 września od godz. 10.00 do 14.00 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Toruńskiej.

źródło: fb/Szpital Kalisz
źródło: fb/Szpital Kalisz

Piknik „Zapraszamy przyszłe mamy” odbędzie się w sobotę, 18 września od godz. 10.00 do 14.00 w Wojewódzkim Szpitalu Zespolonym przy ul. Toruńskiej.

Program:

1. Cykl mini wykładów dla przyszłych mam i osób towarzyszących:

- Co warto wiedzieć o krwi pępowinowej? Polski Bank Komórek Macierzystych.

- Pielęgnowanie skóry noworodka. Bepanthen – więcej niż myślisz.

- Dlaczego warto karmić piersią?

- Pierwsza pomoc w nagłych przypadkach u dzieci.

2. Pomiar ciśnienia tętniczego i tętna, pomiar stężenia glukozy.

3. Stanowisko do pielęgnacji noworodka – fachowe porady pielęgniarek.

4. Prezentacja inkubatora CALEO

5. Możliwość obejrzenia sal porodowych na Bloku Porodowym w tym Sali cięć cesarskich.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ