Społeczne

Piknik "Młodzi na trawie" w Parku Miejskim [Zdjęcia]

2020-08-01 21:00:00 red

W sobotę, 1 sierpnia w Parku Miejskim w Kaliszu odbyło się pierwsze spotkanie dla młodych kaliszan w ramach akcji piknik "Młodzi na trawie". Organizatorami wydarzenia byli Nowa Lewica, Federacja Młodych Socjaldemokratów oraz Przedwiośnie w Wielkopolsce.

fot. MW
fot. MW

Piknik składał się z paneli dyskusyjnych prowadzonych przez społeczników i aktywistów. Spotkanie rozpoczęła "Dyskusja z klimatem" - poprowadzili je członkowie Młodzieżowego Strajku Klimatycznego, którzy m.in. poczęstowali wszystkich przybyłych ciastem, którego głównym składnikiem był... pomidor.

Następnie w 76. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego Halina Marcinkowska poprowadziła wykład „Lewicowcy w Powstaniu Warszawskim”, a o godz. 17.00 wszyscy wspólnie oddali cześć uczestnikom powstania.

Gośćmi specjalnymi były posłanki Lewicy: Karolina Pawliczak i Katarzyna Ueberhan oraz prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek.

Swój panel miała także Federacja Młodych Socjaldemokratów oraz Przedwiośnie zatytułowany "Młodzi w samorządzie".

W programie znalazły się też takie takie inicjatywy jak akcja ”Zabierz książkę na wakacje” czy „Halloween w sierpniu- póki jeszcze można”.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaryjne wyłączenie wody przy ul. Juliusza Słowackiego (od ul. Adama Mickiewicza do ul. Józefa Bema). Przewidywany czas usunięcia awarii godz. 12.00.