Społeczne

Piknik "Młodzi na trawie" w Parku Miejskim [program]

2020-07-31 11:00:00 BK

W sobotę, 1 sierpnia w Parku Miejskim w Kaliszu odbędzie się pierwsze spotkanie dla młodych kaliszan w ramach akcji piknik "Młodzi na trawie". 

Młodzi na trawie
Młodzi na trawie

Organizatorami wydarzenia są Nowa Lewica, Federacja Młodych Socjaldemokratów oraz Przedwiośnie w Wielkopolsce.

- Głównym celem naszej inicjatywy jest możliwość spotkania się młodych ludzi, zwróciliśmy uwagę, że tegoroczna oferta miejska jest dla nich bardzo uboga. Przygotowaliśmy bardzo ciekawe panele dyskusyjne na różne tematy, które zostaną poprowadzone przez zaprzyjaźnionych społeczników i aktywistów z organizacji pozarządowych działających w naszym mieście. Zaprosiliśmy na nasz piknik gości, z którymi przeprowadzimy rozmowę, a będą nimi posłanki Lewicy: Karolina Pawliczak i Katarzyna Ueberhan oraz prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Beata Klimek - informują organizatorzy. - W programie znajdą się też takie inicjatywy jak akcja ”Zabierz książkę na wakacje” czy „Halloween w sierpniu- póki jeszcze można” – jak wiemy w Sejmie pojawił się projekt zakazujący świętowania Halloween, czemu się sprzeciwiamy. W międzyczasie będzie można pograć w gry, zatańczyć wspólnie belgijkę, a przede wszystkim wypocząć wśród zieleni parku. Zalecamy aby każdy uczestnik zabrał ze sobą własny prowiant oraz koc do siedzenie na trawie. Przypominamy, że trwa pandemia, więc na pikniku obowiązuje zachowanie bezpiecznej odległości (minimum 1,5 m) od siebie oraz nakaz noszenia maseczki zakrywającej nos i usta.

Plan pikniku:

16:00 Rozpoczęcie pikniku

16:05 „Dyskusja z Klimatem” – Młodzieżowy Strajk Klimatyczny

16:35 „Lewicowcy w Powstaniu Warszawskim” – Hila Marcinkowska

17:00 „Godzina W” 17:05 „Rozmowa z polityczkami” – Miłosz Kopica

17:35 „Przeciwdziałanie Dyskryminacji i Przemocy” – Bank Równości, Monika Mierzejewska, Natalia Dolak

18:05 „Legalna Konopia” - Jacek Magnuszewski

18:35 „Młodzi w Samorządzie” – Federacja Młodych Socjaldemokratów, Przedwiośnie

20:00 Oficjalne zakończenie pikniku

Wydarzenie odbędzie się 1 sierpnia w godzinach 16:00 do 19:00. Link: https://www.facebook.com/nowalewicakalisz/photos/gm.283393719418818/1048469705585622/?type=3

 

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ
Awaryjne wyłączenie wody przy ul. Juliusza Słowackiego (od ul. Adama Mickiewicza do ul. Józefa Bema). Przewidywany czas usunięcia awarii godz. 12.00.