Motoryzacja

Pijany policjant zatrzymany na ulicy Łódzkiej! Odznaka mu nie pomogła

2022-09-22 11:47:00 BK

Nietypowo zakończyła się rutynowa kontrola trzeźwości na ulicy Łódzkiej w Kaliszu. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd, którym kierowała osoba pod wpływem alkoholu - jak się okazało, policjant. 

fot. Pomoc Drogowa Assistance24h.eu
fot. Pomoc Drogowa Assistance24h.eu

Wszystko wydarzyło się 21 września, przed godziną 5:00 rano. To była standardowa kontrola na ulicy Łódzkiej w Kaliszu. Kaliscy policjanci zatrzymali do kontroli 41-letniego kierowcę samochodu marki Audi. Badanie stanu trzeźwości wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Na tym jednak akcja się nie zakończyła. Kierowca pokazał funkcjonariuszom odznakę policyjną. To jednak nie uchroniło go od konsekwencji prowadzenia pojazdu pod wpływem. 

Mężczyzna stracił prawo jazdy i odpowie przed sądem za jazdę po alkoholu. Grożą mu 2 lata więzienia. To ma również swoje konsekwencje służbowe. Za rażące zachowanie i nieodpowiedzialność 41-latek został zawieszony w czynnościach służbowych. Toczy się postępowanie dyscyplinarne. To mundurowy z garnizonu łódzkiego.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców miasta i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli dobrowolna wpłata). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Wpłaty obsługuje bezpieczny i sprawdzony system PayPal. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować