Społeczne

Pijany kierowca Seata zatrzymany przez policjantów

2022-11-29 15:30:00 red za KMP Kalisz

Kaliscy policjanci zatrzymali 34-latka, który jechał samochodem bez włączonych świateł mijania. W trakcie kontroli drogowej policjanci nabrali podejrzeń co do stanu trzeźwości kierowcy. Ich przepuszczenia okazały się słuszne. Badanie wykazało, że mężczyzna miał w organizmie promil alkoholu.

zdjęcie ilustracyjne/fot. KMP w Kaliszu
zdjęcie ilustracyjne/fot. KMP w Kaliszu

Policjanci są konsekwentni w eliminowaniu z dróg nietrzeźwych kierowców, dlatego codziennie przeprowadzają kontrole w tym zakresie. Osoby, które zdecydują się wsiąść za kierownicę pod wpływem alkoholu, nie mogą liczyć na pobłażliwość ze strony funkcjonariuszy przekonał się o tym kierowca seata zatrzymany do kontroli w poniedziałek kilka minut po północy.

- Funkcjonariusze z drogówki patrolujący ulice Kalisza zauważyli seata, którego kierowca jechał bez włączonych świateł. Postanowili zatrzymać pojazd do kontroli. W trakcie rozmowy z 34-letnim kierowcą mundurowi nabrali podejrzeń co do stanu jego trzeźwości. Badanie potwierdziło ich przypuszczenia. Okazało się, że mężczyzna miał w organizmie promil alkoholu – informuje zespół prasowy KMP w Kaliszu.

Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Grozi mu kara dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz prowadzenia pojazdów przez dłuższy czas.

- Niemal codziennie policjanci zatrzymują osoby, które wsiadły za kierownicę pod wpływem alkoholu. Pamiętajmy, że każda ilość wypitego alkoholu obniża koncentrację, zmniejsza szybkość reakcji, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Pijany kierowca jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego, dlatego reagujmy widząc, że za kierownicę wsiada taka osoba! Może to zapobiec wielu tragediom – przypomina zespół prasowy KMP w Kaliszu.

Jeśli spodobał Ci się nasz artykuł,

wrzuć nam coś do kapelusza :)

Wesprzyj jednorazowo

Wdzięczny Zespół Calisia.pl

Przeglądaj artykuły z 16 lat istnienia portalu Calisia.pl - od 2007 roku do dziś !

Opinie użytkowników:

Te artykuły mogą cię zainteresować