Motoryzacja

Pijany kierowca i pijany pasażer – jechali motorowerem na „podwójnym gazie”

2020-06-25 09:42:31 red za KMP Kalisz

Kaliscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej kierującego motorowerem mężczyznę, który przewoził pasażera. Okazało się, że 52-latek mając blisko 2,5 promila alkoholu w organizmie przewoził na motorowerze 43-latka, który również był pod wpływem alkoholu.

zdjęcie ilustracyjne/fot. KMP w Kaliszu
zdjęcie ilustracyjne/fot. KMP w Kaliszu

Osoby nietrzeźwe poruszające się pojazdami w przestrzeni publicznej stanowią śmiertelne zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Zdarzają się osoby, które „na podwójnym gazie” prowadzą np. motocykl, skuter czy czterokołowiec, popularnie zwany quadem. Te pojazdy w rękach nietrzeźwych kierowców mogą być być realnym zagrożeniem dla pozostałych użytkowników dróg. Niestety chyba jeszcze nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę. Świadczy o tym przykład nieodpowiedzialnego kierowcy jednośladu, który został zatrzymany do kontroli drogowej na terenie gminy Brzeziny. 52-latek przewoził motorowerem pasażera, który nie miał założonego obowiązkowego kasku ochronnego.

- Policjanci podczas rozmowy z kierującym nabrali podejrzeń, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu. Okazało się, że przypuszczenia mundurowych były słuszne. Badanie stanu trzeźwości wykazało u 52-latka prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Funkcjonariusze sprawdzili również stan trzeźwości pasażera. Okazało się, że 43-latek, także był nietrzeźwy. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie – podaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu.

54-letni mieszkaniec gminy Brzeziny odpowie nie tylko za kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości, ale również za przewożenie osoby, która znajduje się pod wpływem alkoholu.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ