Społeczne

Pijany 16-latek doprowadził do kolizji

2020-07-06 14:30:00 red za KMP Kalisz

Promil alkoholu w organizmie miał 16-letni mieszkaniec powiatu kaliskiego, który doprowadził do kolizji drogowej na terenie gminy Blizanów. Nastolatek podróżował fordem wspólnie ze swoim 17-letnim kolegą. W zdarzeniu żaden z nich nie odniósł poważniejszych obrażeń.

Zdjęcie ilustracyjne/ BK
Zdjęcie ilustracyjne/ BK

W niedziele, po godzinie 22:00 policjanci zostali powiadomieni o kolizji drogowej, do której doszło na terenie gminy Blizanów - Ze wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierowca osobowego forda nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. Ostatecznie jego pojazd dachował w przydrożnym rowie. Na miejscu okazało się, że za kierownicą forda siedział 16-letni mieszaniec powiatu kaliskiego, a pasażerem auta był jego 17-letni kolega. Na szczęście żaden z nich od odniósł poważniejszych obrażeń – podaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz rzecznik KMP w Kaliszu.

Młody kierowca był pijany – miał promil alkoholu w organizmie. O konsekwencjach jakie poniesie w związku ze swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem, zadecyduje sąd rodzinny. Policjanci ustalają również w jakich okolicznościach nastolatek wszedł w posiadanie auta.

Dziękujemy za przeczytanie tego artykułu.

Pomóż nam w rzetelnym informowaniu mieszkańców Kalisza i regionu. Wspieraj niezależne dziennikarstwo.

Naszą misją jest dostarczanie kaliszanom wszelkich informacji dotyczących życia społecznego, polityki, sportu i kultury. W dobie fake newsów oraz mediów zależnych od barw politycznych, dostarczamy informacje obiektywne, niezależne i rzetelne. Słuchamy głosu każdej strony, każdego środowiska, każdego mieszkańca. Wspieramy tych, którzy potrzebują pomocy i działają charytatywnie. Popieramy wszelkie akcje społeczne, relacjonujemy protesty, reprezentujemy interesy mieszkańców. Promujemy przedsiębiorców i firmy lokalne.

Jako medium internetowe stawiamy na szybkość i jakość przekazywania informacji. Podajemy tylko sprawdzone i potwierdzone wiadomości - weryfikowane u źródła. Nie szukamy tanich sensacji.

Od 2007 roku bezpłatnie udostępniamy Wam nasz portal. Jako jedyny portal lokalny umożliwiamy Wam samodzielne dodawanie własnych, niekomercyjnych artykułów. Jako jedyny portal lokalny oddajemy do Waszej dyspozycji archiwum artykułów z ostatnich 12 lat - jest ich prawie 40 tysięcy! Dostęp do wszystkich treści zawsze był, jest i będzie darmowy. Nie stoją za nami korporacje ani organizacje. Funkcjonujemy dzięki reklamodawcom i dzięki Wam - czytelnikom portalu Calisia.pl.

Na świecie coraz więcej tytułów wprowadza opłaty lub zachęca do dobrowolnego wspierania ( theguardian.com, Wikipedia ). W dobie koronawirusa, kiedy również i reklamodawcy przechodzą przez „turbulencje”, zachęcamy Was do dobrowolnego wsparcia Calisia.pl poprzez kliknięcie poniżej i wybranie jednej z opcji wsparcia (czyli zakup "cegiełki"). Nawet niewielka miesięczna kwota pomoże nam w rozwijaniu Calisia.pl. Od strony formalnej: każda wpłata dokonana za pośrednictwem bezpiecznego i sprawdzonego systemu PayPal łączy się z wystawieniem paragonu fiskalnego. Z góry dziękujemy!

Przeglądaj zasoby Calisia.pl

OPINIE UŻYTKOWNIKÓW:

TE ARTYKUŁY MOGĄ CIĘ ZAINTERESOWAĆ